Na co stosuje się olejek rycynowy? To prawdziwy hit w pielęgnacji! Ma więcej zastosowań niż myślisz

Olejek rycynowy to znana i ceniona od setek lat substancja, która świetnie sprawdzi się szczególnie w strefie urody. Powszechnie dostępny olejek rycynowy może odmienić stan twoich włosów i nie tylko. Poznaj zastosowania olejku rycynowego w pielęgnacji.

Olejek rycynowy to olej z nasion rącznika pospolitego, posiadający dość szerokie zastosowania, z których wiele osób nieświadomie niestety nie korzysta. Nasze babcie znały już olejek rycynowy i chętnie do niego wracały, a dlaczego? Z pewnością ze względu na jego niesamowite działanie. Jakie właściwości ma olejek rycynowy?

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak stosować olejek rycynowy na włosy? To bardzo proste

Olejek rycynowy na włosy to znany i popularny zabieg. W wielu drogeriach można znaleźć w strefie do pielęgnacji włosów właśnie takie olejki. Jak stosować olej rycynowy na włosy? W zależności od tego, co chcesz uzyskać poprzez stosowanie olejku, sposób może być inny. Jeśli chcesz, aby włosy szybciej rosły, możesz używać olejku rycynowego jako wcierki, która pobudzi cebulki włosowe do wzrostu. Wiele włosomaniaczek lubi olejować włosy, a olejek rycynowy świetnie się tutaj nada. Dzięki olejowaniu włosów są one zdrowsze. Wystarczy, że olej nałożysz na całą długość włosów na kilka godzin. Potem należy olej zmyć z włosów, najlepiej przy pomocy odżywki emolientowej.

Olejek rycynowy na brwi sprawdzi się idealnie!

Obecnie grube i gęste brwi są w modzie, więc wiele osób szuka sposobów na ich zagęszczenie oraz zadbanie o swoje brwi. Jednym ze świetnych domowych sposobów jest wykorzystanie olejku rycynowego na brwi. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty, stosuj olejek regularnie. Za pomocą np. starej szczoteczki do zębów, nałóż niewielką ilość olejku na brwi. Już po tygodniu stosowania powinno być widać efekty. Pamiętaj, aby wcześniej skonsultować się ze specjalistą.

Olejek rycynowy na rzęsy sprawi, że będą gęste i długie

Wiele osób marzy o długich rzęsach, właśnie dlatego w salonach kosmetycznych ciężko znaleźć wolny termin na przedłużanie rzęs lub laminację. Jednak, zanim skorzystasz z usług salonu, warto spróbować domowych sposobów na porost rzęs. Olejek rycynowy na rzęsy, pozwala spełnić marzenie o długich i gęstych rzęsach, których nawet nie będzie trzeba malować. Wystarczy, że opuszkami palców nałożysz odrobinę olejku na rzęsy. Pamiętaj, aby robić to regularnie.

Więcej o: