Jak prawidłowo umyć toaletę? Ten trik sprawi, że błyskawicznie pozbędziesz się kamienia z dna muszli

Miejscem, w którym tworzy się najwięcej bakterii, bez wątpienia jest toaleta. Podpowiadamy, co zrobić, aby prawidłowo ją wyczyścić oraz jak często to robić. Wyjaśniamy także, po jaki produkt sięgnąć, kiedy zauważymy, że na muszli klozetowej pojawił się nieestetyczny kamienny osad.

Sprzątanie toalety z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jej regularne czyszczenie jest jednak konieczne, aby nie namnażały się w niej grzyby, bakterie oraz inne szkodliwe dla naszego zdrowia drobnoustroje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić toaletę? Jak często powinniśmy to robić? 

Część osób uważa, że toaletę powinno się myć nawet codziennie. Jeśli stosujemy kostki lub żele, które pomagają zachować czystość, możemy to robić nieco rzadziej, co kilka dni lub raz w tygodniu. O czym należy pamiętać podczas sprzątania muszli klozetowej? Przede wszystkim o tym, aby przed jego rozpoczęciem założyć gumowe rękawiczki, a do czyszczenia używać wyłącznie gąbek i ścierek do tego przeznaczonych. Mycie muszli klozetowej należy zacząć od zewnątrz. Tu najlepiej sprawdzą się detergenty do sprzątania łazienki lub płyn do mycia naczyń. W podobny sposób czyścimy spłuczkę, na której również gromadzi się mnóstwo bakterii. Sprzątanie środka muszli należy rozpocząć od rozprowadzeni żelu dezynfekującego, który powinien tam zostać na co najmniej pół godziny. Po upływie tego czasu należy wyszorować toaletę szczotką i spuścić wodę. 

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Domowe sposoby na wyczyszczenie sufitu bez uszkodzenia farby

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? Wystarczy sięgnąć do szafki kuchennej

Jeśli w miejscu, w którym mieszkamy, jest twarda woda, może to spowodować pojawienie się nieestetycznego osadu z kamienia na muszli klozetowej. Najlepszym sposobem, aby się go pozbyć, jest użycie octu. Odkamienianie należy rozpocząć od usunięcia wody z dna muszli, najlepiej użyć do tego pustej butelki, do której ją zassiemy. Kolejnym krokiem jest wlanie do toalety 10-procentowego octu spirytusowego, w taki sposób, aby zakrył cały osad i pozostawienie go na całą noc. Na drugi dzień wystarczy wyczyścić muszlę klozetową, używając do tego szczotki. 

Po co przycinać gąbkę? Weź nożyczki i odetnij rogi gąbki! Genialny trik, który ułatwi sprzątanie

Więcej o: