Jak poradzić sobie z grzybem na ścianach? Mamy na to genialny trik. Ściany będą czyste jak wcześniej

Jak poradzić sobie z grzybem na ścianach? Wysoka wilgoć w domu dość często powoduje, że będzie trzeba zmierzyć się z tym problemem. Niestety, kiedy już się pojawi, nie jest łatwo z tym walczyć. Mamy jednak proste sposoby, które możesz wykorzystać, zanim zadzwonisz po profesjonalną pomoc.

Grzyb i pleśń pojawiają się, kiedy w domu jest zbyt wysoki poziom wilgotności. Mierzenie się z tym problemem nie należy do najprostszych. Możesz jednak wypróbować nasze domowe sposoby, zanim sięgniesz po profesjonalną pomoc. To naprawdę proste.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Jak poradzić sobie z grzybem na ścianach? Pamiętaj, że wilgoć jest głównym winowajcą jej powstawania

Jednym z najważniejszych sposobów walki z grzybem, który może pojawić się na ścianie, jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Pamiętaj, aby często wietrzyć mieszkanie i osuszać pomieszczenia. Możesz samodzielnie wykonać pochłaniacze wilgoci lub kupić je w sklepie. Pamiętaj także o utrzymywaniu odpowiedniej temperatury powietrza. Ona również wpływa na poziom wilgoci w mieszkaniu.

Jak poradzić sobie z grzybem na ścianach? Wykorzystaj ocet

Jeśli grzyb lub pleśń pojawią się już na ścianach, wypróbuj domowe sposoby. Doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie octu. Wystarczy, że wymieszasz go z wodą w odpowiednich proporcjach:

  1. Wymieszaj wodę i ocet w proporcji 1:1,
  2. Następnie wytrzyj ściany, których dotyczy problem, 
  3. Zostaw roztwór na powierzchni na 15 minut,
  4. Po tym czasie przemyj wszystko ciepłą wodą.

Warto powtarzać ten zabieg kilka razy, aby mieć pewność, że problem zniknął. 

Jak poradzić sobie z grzybem na ścianach? Olejek herbaciany również da radę i nada pięknego zapachu

Z pleśnią poradzi sobie także olejek herbaciany. Dostaniesz go właściwie w każdej aptece. Wymieszaj 2 łyżeczki olejku herbacianego z 2 szklankami wody. Następnie spryskaj zainfekowane ściany i zostaw na trzy dni. Po tym czasie umyj je wodą z mydłem i osusz papierowym ręcznikiem. Dzięki temu pleśń powinna odejść w zapomnienie. 

Więcej o: