Bon turystyczny 2023. Do kiedy można go wykorzystać? Termin zbliża się wielkimi krokami

Do kiedy jest bon turystyczny? Już od jakiegoś czasu jest oficjalna decyzja o przedłużeniu terminu! Bon turystyczny 2023 można wykorzystać później niż zapowiadano, ale termin wykorzystania bonu turystycznego i tak zbliża się nieubłaganie. Jak aktywować bon turystyczny, aby nie przepadł?

Jakiś czas temu nastąpiła zmiana przepisów związana z Polskim Bonem Turystycznym. Na oficjalnej stronie rządowej gov.pl pojawiła się informacja o przedłużeniu terminu wykorzystania bonu turystycznego na usługi hotelarskie, wycieczkę lub imprezy turystyczne. Do kiedy można z niego skorzystać? 

Zobacz wideo Zgorzelski: Tusk jest wytrawnym politykiem i wie, że ustawa o SN w tym kształcie nie wypełnia kamienia milowego

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Bon turystyczny 2023. Czym dokładnie jest to jednorazowe świadczenie?

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z ciężką sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Jest to 500 zł do jednorazowego wykorzystania na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w postaci uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także, jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 roku a 31 grudnia 2021 roku.

Bon turystyczny 2023. Do kiedy jest ważny?

Bon jednak nie wygasał z końcem września 2022 roku. Można z niego skorzystać do 31 marca 2023 roku, dzięki podpisanej przez prezydenta ustawie, w które zawarta jest informacja o zmianie terminu. Skąd taka zmiana? Zdaniem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, nie wszyscy zdążyli jeszcze z niego skorzystać. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostały zaledwie dwa miesiące.

Głównym celem programu jest wsparcie branży turystycznej dotkniętej pandemią Covid-19 oraz umożliwienie większej grupie rodzin z dziećmi, atrakcyjnego spędzenia wspólnego czasu. Przedłużenie terminu obowiązywania programu do końca marca przyszłego roku będzie dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym krajowej branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dzieci będą mogły wykorzystać bony podczas wycieczek jednodniowych, zielonych szkół czy zimowych ferii

- powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Jak aktywować bon turystyczny? Należy założyć konto w PUE ZUS

Jeśli chcesz otrzymać Polski Bon Turystyczny musisz zarejestrować się w PUE ZUS. Tam również zobaczysz, czy jest on aktywny oraz kiedy wygasa. Strona pozwoli ci dokonać płatności bonem w miejscach, w których jest on uznawalny. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe świadczenie w formie bonu na dziecko niepełnosprawne, złóż specjalne oświadczenie również poprzez PUE ZUS.

Więcej o: