Zamiast do zmywarki, wrzuć do piekarnika. Szybko usuniesz zabrudzenia i nawet się nie zmęczysz!

Czyszczenie piekarnika potrafi być uciążliwe i trwać godzinami, a zaschnięty tłuszcz i tak nie chce zejść. Lepiej sobie poradzisz, jeśli masz w domu zmywarkę. Poznaj skuteczny i szybki sposób na dokładne usunięcie brudu. Wyjaśniamy, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki.

Wiele osób zapomina o regularnym czyszczeniu piekarnika, a to wielki błąd. Zalegający brud powoduje nie tylko brzydki zapach, ale też psuje smak potraw. Mycie piekarnika może być uciążliwe, jednak są sprytne triki, które przyspieszą ten proces. Jednym z nich jest użycie kostki do zmywarki.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik? Tabletka do zmywarki zdziała cuda

Świetnym środkiem do czyszczenia piekarnika jest tabletka do zmywarki. Zmiękczy i usunie nawet najgorsze zabrudzenia. Do naczynia żaroodpornego wlej około pięć szklanek wody, włóż do tego tabletkę i schowaj wszystko do piekarnika. Nastaw go na 100 stopni i odczekaj około półtorej lub maksymalnie dwie godziny. Po tym czasie wyjmij naczynie i zaczekaj aż piekarnik ostygnie, a następnie przetrzyj jego wnętrze papierem lub ściereczką. Zamiast naczynia żaroodpornego możesz użyć też głębokiej blaszki.

Skuteczne czyszczenie piekarnika. Co zamiast detergentów?

Środki do mycia piekarnika możesz przygotować samodzielnie w domu. Jest to banalnie proste. Wystarczy, że masz sodę oczyszczoną, ocet, płyn do mycia naczyń i wodę. Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki w misce, a następnie zamocz gąbkę w przygotowanym roztworze. Nanieś domowy płyt na zabrudzenia i odczekaj kilka minut. Po tym czasie przemyj piekarnik mokrą ścierką, a zabrudzenia usuniesz z łatwością.

Jak wyczyścić drzwiczki piekarnika? To bardzo proste

Do kompletnego wymycia piekarnika zostały jeszcze drzwiczki. Otwórz je na całą szerokość, zwilż wodą i posyp na nie samą sodę oczyszczoną. Po kilku minutach zetrzyj wszystko gąbką, a po smugach z tłuszczu nie będzie ani śladu! Soda doskonale pochłania zapachy, więc przy okazji pozbędziesz się smrodu spalenizny.

Więcej o: