Zamiokulkas, sansewieria i filodendron. Najlepsze rośliny doniczkowe do ciemnych pomieszczeń

Uwielbiasz rośliny i dżungla w salonie to twoje marzenie? Zamiokulkas, sansewieria i filodendron. z pewnością pomogą ci to osiągnąć. Nie musisz się martwić cieniem i brakiem światła. Zaprezentowane rośliny poradzą sobie nawet w takich warunkach. Sprawdź, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w cieniu.

Rośliny w pomieszczeniach nie tylko wyglądają dobrze, ale również oczyszczają powietrze i mogą wywołać uśmiech na niejednej twarzy. Mimo że miłośników kwiatów jest sporo, nie każdy może pochwalić się roślinami w domu. W wielu przypadkach przyczyną takiej sytuacji jest brak odpowiedniego oświetlenia, które byłoby dobre dla roślin. Na szczęście istnieje wiele gatunków kwiatów, które poradzą sobie nawet w cieniu. Sprawdź, jakie rośliny wybrać do ciemnego pomieszczenia. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czy rośliny poradzą sobie bez słońca? W półcieniu też mogą rosnąć

Istnieje wiele gatunków roślin, które nie wymagają specjalnego traktowania. Mowa tutaj nie tylko o podlewaniu i podłożu, ale również o świetle. Słońce jest potrzebne to przeprowadzania procesu fotosyntezy, jednak nie każda roślina wymaga go aż tak dużo. Dlatego, jeżeli twoje wnętrze nie jest dobrze oświetlone — nie przejmuj się. Te kwiaty poradzą sobie nawet w zacienionym miejscu.

Jakie rośliny wybrać do zacienionych pomieszczeń? Podpowiadamy 

Jeżeli chcesz stworzyć w domu prawdziwą dżunglę, wybierz te rośliny. Zacieniona przestrzeń nie zadziała na nie destrukcyjnie. Warto wybrać zamiokulkas. Nie tylko wygląda efektownie, ale również poradzi sobie z brakiem światła. Kolejną rośliną jest sansewieria. Co ciekawe, została odznaczona rośliną roku 2020. Ten gatunek da radę przetrwać w półcieniu. Na dodatek nadaje się zarówno do domu, jak i biura. Filodendron również zaskoczy cię swoją wytrzymałością. Warto umieścić go w swojej domowej dżungli ze względu na charakterystyczne liście w kształcie serca. 

Zamiokulkas, sansewieria i filodendron. Co jeszcze będzie żyło w cieniu? 

To nie jedyne rośliny, które poradzą sobie w zacienionej przestrzeni. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć "żelaznego liścia", czyli aspidistry. Dobrze znosi mocny cień. Nie stresuj się, jeżeli nie będzie bujnie rosła. Ta roślina potrzebuje czasu, a zacienione miejsce nie wpływa na nią negatywnie. Można postawić także na monsterę, jednak trzeba liczyć się z tym, że w cieniu nie będzie miała charakterystycznych dziur w liściach.

Więcej o: