Utnij rogi tubki od pasty do zębów, a naprawdę zaoszczędzisz. To zastosowanie pasty cię zaskoczy

Codzienne mycie zębów to rutynowa czynność. Pasta do zębów ma jednak wiele innych zastosowań, które z pewnością warto wykorzystać. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o czyszczenie srebra. Utnij dwa rogi z tubki pasty do zębów, a zaoszczędzisz pieniądze.

Pasta do zębów to produkt, który każdy ma w swojej łazience. Okazuje się, że można jej używać również do innych czynności, które z zębami raczej niewiele mają wspólnego. O właściwościach czyszczenia srebra wie prawie każdy, jednak o tym zastosowaniu prawie nikt. Sprawdź, do czego jeszcze możesz wykorzystać pastę do zębów. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się problemu, ale również zaoszczędzisz pieniądze

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co wchodzi w skład pasty do zębów? Nie tylko fluor i woda

Na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów past do zębów. Odświeżające oddech, wybielające zęby, niwelujące krwawienie dziąseł i inne. Ich podstawowy skład jednak nie różni się aż tak bardzo. Pasta opiera się w głównej mierze na wodzie. Jednak wśród składników jest jeszcze sporo pozycji. Dodaje się do niej środki ścierające i polerujące, substancje pieniące oraz wiążące, a także konserwanty, słodziki, barwniki, aromaty i oczywiście fluor. 

Do czego można wykorzystać pastę do zębów? Istnieje wiele zastosowań 

Mycie zębów jest podstawową funkcją pasty, jednak można ją wykorzystać także w inny sposób. Jej najpowszechniejszym zastosowaniem jest czyszczenie srebra. Oprócz tego pasta do zębów sprawdza się także w przypadku żółtych palców u osób palących papierosy. Wystarczy nałożyć specyfik na plamy i pocierać. Można ją wykorzystać do czyszczenia gumowych elementów w obuwiu. Co ciekawe pasta działa kojąco na ugryzienia komarów. W czym jeszcze pomoże pasta? Okazuje się, że w toalecie. 

Utnij rogi w tubce po paście do zębów, a zaoszczędzisz. Pasta jako odświeżacz w sedesie

Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju zawieszki, czy kostki do toalet nie należą do tanich. Jednak świeżość, czystość i miły zapach jest pożądany. W przypadku toalety kompaktowej dobrym sposobem na oszczędność jest użycie pasty do zębów, zamiast zawieszek. Wystarczy uciąć pod skosem w tubce dwa rogi, następnie delikatnie odkręcić nakrętkę i wrzucić ją do zbiornika z wodą. Następnie odczekać minimum 10 minut, a później spłukać wodę. Od razu poczujesz świeży zapach i oszczędność.

Więcej o: