Wsyp jedną łyżeczkę do doniczki, a nie pożałujesz. Kwiat będzie rósł jak szalony

Twoje kwiaty nie chcą kwitnąć, a ty nie wiesz co zrobić? Wypróbuj ten domowy trik w nawożeniu roślin, który stosowały już nasze babcie. Jest tani i bardzo skuteczny. Sprawdź, co musisz zrobić. Wystarczy, że wsypiesz jedną łyżeczkę tego produktu do doniczki.

Jeśli twoje kwiaty nie chcą prawidłowo rosnąć, problemem najprawdopodobniej są słabe korzenie, które nie są w stanie dostarczać roślinie wystarczającej ilości wody i składników odżywczych. Możesz wypróbować domowy sposób na odżywienie jej naturalnymi nawozami. Są one tanie, bezpieczne oraz nierzadko bardziej skuteczne od sztucznych specyfików.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalny nawóz ze skrobi ziemniaczanej. Wystarczy jedna łyżeczka

Składniki odżywcze, których najbardziej potrzebują rośliny to potas, fosfor i wapń. Wszystko to można znaleźć w skrobi ziemniaczanej. Wystarczy, że wsypiemy do doniczki jedną łyżeczkę skrobi. W tym celu najpierw rozkop lekko glebę, a następnie wyjmij z doniczki 2 centymetry wierzchniej ziemi i wsyp do środka skrobię ziemniaczaną. Na sam koniec przysyp całość świeżą glebą. Takie regularne nawożenie powinno przynieść skutki w postaci bujnych kwiatów.

Naturalne nawozy. Nie tylko skrobia ziemniaczana. Wypróbuj również te produkty

Dobrą alternatywą dla skrobi ziemniaczanej mogą być drożdże. Przyspieszają one bowiem zdrowy wzrost roślin. Jak zrobić taki domowy nawóz? Wystarczy, że rozpuścimy drożdże w ciepłej wodzie i podlejemy roztworem nasze kwiaty.

Inną, równie skuteczną opcją, jest wykorzystanie do nawożenia fusów z kawy. Zawierają one dużą ilość związków potasu, niezbędnych do rozwoju kwiatów. Zabieg ten powtarzamy raz na dwa tygodnie, wysypując fusy po kawie bezpośrednio na wierzchnią warstwę ziemi doniczkowej.

Doskonale sprawdzą się również skorupki po jajkach. Wystarczy, że je skruszymy i wymieszamy z ziemią w doniczce. Jajka są źródłem azotu i węglanu wapnia, dlatego idealnie wzmacniają rozwój rośliny.

Kwiaty nie chcą kwitnąć? Zamiast nawozów sprawdź, jaka jest przyczyna

Większość roślin potrzebuje dostępu do światła. Jeżeli jednak przez dłuższy czas stoją w całkowicie zacienionym miejscu, na pewno nie doczekamy się kwiatów. Należy także pilnować częstotliwości podlewania, bo łatwo zalać roślinę. Niekiedy warto zaryzykować i zafundować kwiatom przesadzenie ich do innej doniczki. Najlepiej jednak dokładnie zapoznać się z zasadami uprawy konkretnych gatunków.

Więcej o: