Wiążesz włosy w kucyk, ale są pozbawione objętości? Trik z TikToka na wysokie upięcie włosów to zmieni!

Aplikacja TikTok jest prawdziwą kopalnią trików, nie tylko urodowych. Pomysłowość jego użytkowników nie zna granic, a część z nich chętnie dzieli się swoimi sprawdzonymi sposobami. Teraz przedstawiamy wam sposoby na wysokiego kucyka pełnego objętości. Warto wypróbować te proste, szybkie triki.

Dla każdego entuzjasty mody, urody i makijażu, TikTok jest aplikacją must have. Nie tylko jest pełen świetnych i łatwych sposobów, ale również jest często pierwszym miejscem, gdzie pojawiają nowe trendy. Osoby, dla których branże fashion oraz beauty nie mają żadnych tajemnic, dzielą się w publikowanych filmikach swoimi sekretami. Na niektórych profilach można znaleźć prawie wyłącznie filmiki z o określonej treści.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prosty trik na wysoki kucyk

Włosy powinny być dokładnie rozczesane przed rozpoczęciem robienie fryzury. W tym sposobie dzielimy włosy na dwie sekcje w poprzek głowy. Bierzemy górną część włosów i związujemy w kucyka z tyłu głowy na wysokości poprzecznego podziału włosów, po czym związane włosy przekładamy do przodu, by kucyk leżał na czubku głowy. Następnie bierzemy dolną część włosów i rozdzielamy na dwie sekcje, tym razem w poziomie. Pasma przekładamy nad związanego już kucyka po jego bokach i tam związujemy. 

Kucyk pełen objętości. Sposób na wysoki kucyk

Innym sposobem na wysokiego kucyka jest też związanie go w dwa pasma w poprzek głowy. Tak jak w poprzednim dzielimy włosy na dwie poziome sekcje. Górną związujemy trochę powyżej linii uszu. Gumkę delikatnie opuszczamy. Teraz robimy dziurę we włosach pomiędzy głową a gumką. Przez powstałą przestrzeń przekładamy dół naszego kucyka od góry. Odkładamy włosy na górę. Pozostałe włosy związujemy gumką tuż pod wyższym kucykiem. Następnie niższego kucyka przekładamy od dołu w miejsce, które stworzyliśmy, zawijając wyższego kucyka. Brzmi skomplikowanie, ale jest naprawdę proste!

Wysoki kucyk z pomocą klamry do włosów

Do tego triku oprócz gumki do włosów, niezbędna nam będzie klamra. Włosy rozczesujemy i związujemy w kucyk, mniej więcej na wysokości linii uszu. Następnie włosy w kucyku dzielimy na dwie poziome sekcje. Po podzieleniu włosów bierzemy klamrę i wpinamy ją w miejsce, gdzie pod włosami znajduje się gumka mocująca kucyk. Nada to naszym włosom stabilności oraz objętości.

Więcej o: