Skrzydłokwiat to roślina, która skrywa w sobie same pozytywy. Właściwości zdrowotne skrzydłokwiatu sprawiają, że często można je spotkać w mieszkaniach znajomych czy w szkołach. Roślina nie wymaga wiele, więc idealnie nada się również dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. Jak pielęgnować skrzydłokwiat?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Skrzydłokwiat to roślina, która da nam wiele dobrego, jeśli odpowiednio o nią zadbamy. Kwiat ten wymaga półcienistego lub cienistego miejsca, na pewno nie będzie czuł się dobrze na słonecznych parapetach. Idealna temperatura dla skrzydłokwiatu to około 20-23 stopnie Celsjusza. Pamiętaj, że skrzydłokwiat nie toleruje gwałtownych zmian temperatur. Roślinę, należy podlewać regularnie, odwapnioną wodą w temperaturze pokojowej. Pamiętaj, aby zapewnić kwiatu drenaż np. z keramzytu.
Tak jak wspominaliśmy wcześniej, zadbany skrzydłokwiat potrafi dać wiele. Roślina ta ma zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji. Skrzydłokwiat pochłonie nadmierną wilgoć w domu, zarodniki pleśni czy szkodliwe promieniowanie różnych urządzeń elektronicznych. Kwiat potrafi przetwarzać dwutlenek węgla w tlen. Właśnie przez te powody, wiele osób zakupuje skrzydłokwiat i stawia go w sypialni. To właśnie tam, odpoczywamy i regenerujemy się po całym dniu, więc czyste powietrze bez szkodliwych toksyn jest jak najbardziej wskazane.
Najczęściej choroba skrzydłokwiatu objawia się m.in. żółknięciem liści. Taki objaw może być oznaką tego, że roślina była za bardzo narażona na promienie słoneczne. Jeśli liście skrzydłokwiatu usychają, najprawdopodobniej jest to następstwo zbyt małej wilgotności. Brązowe plamy na liściach to natomiast jeden z najgorszych scenariuszy, ponieważ możliwe, że roślinę zaatakowała choroba grzybowa – plamistość liści. W takiej sytuacji należy usunąć chore liście i kupić środek na grzybobójczy.