Jak pozbyć się pleśni z fug? Wypróbuj tę tanią domową mieszankę z dwóch składników i pożegnaj pleśń

Pleśń na fugach w łazience nie jest zaskoczeniem. Pojawia się bardzo szybko, jednak równie szybko nie znika. Trzeba się postarać, aby uporać się z tym niechcianym gościem. Wypróbuj tę domową pastę z dwóch składników. Pomoże pozbyć się pleśni. Sprawdź, o czym mowa.

Łazienka to miejsce w domu, w którym panuje największa wilgotność powietrza. Kratki wentylacyjne nie zawsze radzą sobie z gromadzoną w tym pomieszczeniu parą wodną. Otwieranie drzwi i wietrzenie może pomóc, niestety nie daje gwarancji, że pleśń nie pojawi się w łazience. Fugi wokół prysznica są najbardziej narażona na atak tego niechcianego gościa. Jeżeli już pojawi się w naszym domu, należy szybko go usunąć, aby uniemożliwić mu rozprzestrzenianie. Wypróbuj ten sposób. 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń na fugach. Jak jej zapobiegać?

Duża wilgoć w łazience jest bezpośrednim powodem pojawiania się pleśni na fugach. Należy więc często wietrzyć to pomieszczenie, aby nie zalegała w nich para woda. Podczas kąpieli powinno być otwarte okno. Jeżeli łazienka go nie ma, to po zakończeniu mycia, należy otworzyć szeroko drzwi. Absolutnie nie powinno się zatykać kratek wentylacyjnych. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się pleśni na fugach.

Jak pozbyć się pleśni z fug? Wystarczą dwa składniki

Dobrym sposobem na uporanie się z pleśnią na fugach jest zastosowanie tego domowego sposobu. Wystarczy wymieszać ze sobą te dwa składniki, które z pewnością masz w swojej kuchennej szafce. W tym triku mowa o sodzie oczyszczonej i occie. Wymieszaj te dwa składniki tak, aby powstała w miarę gęsta, ale delikatnie lejąca papka. Kiedy przestanie się pienić, nałóż ją na zainfekowane fugi i pozostaw na co najmniej pół godziny. Po tym czasie możesz przystąpić do szorowania. Po zakończeniu spłucz wszystko ciepłą wodą

Domowe sposoby na usunięcie pleśni z fug. Nie tylko soda oczyszczona

Do octu, zamiast sody możesz dodać także proszek do pieczenia. Ocet również ma swój zamiennik. Do stworzenia czyszczącej papki możesz wykorzystać sok z cytryny, co dodatkowo wpłynie na przyjemny cytrusowy zapach. W usunięciu pleśni pomocna okaże się także pasta do zębów. 

Więcej o: