Jeden produkt wystarczy, by muszla klozetowa lśniła jak złoto faraonów. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Kamień, gromadzący się w muszli klozetowej jest nie tylko nieestetyczny, ale może być też siedliskiem bakterii, które są groźne dla naszego organizmu. Zazwyczaj gromadzi się on w miejscach, gdzie powierzchnia ma nieustanny kontakt z wodą, jak na dnie muszli, na ścianach, w miejscach jej spływu.

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, ale to jedyna możliwość na utrzymanie muszli klozetowej w idealnej czystości. Może się jednak okazać, że mimo naszych największych wysiłków w toalecie osadzają się kamień, brzydki osad a nawet tworzą się żółte zacieki, które są później ciężkie do doczyszczenia. Jak usunąć kamień w toalecie? Co zrobić, żeby osady i zacieki nie powracały?

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poradzić sobie z kamieniem w toalecie? Wystarczy ten produkt

Kamień bywa bardzo ciężki do usunięcia i zdarza się, że nie pomagają nawet chemiczne środki, które zawierają duże ilości chloru. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy środka, który zazwyczaj znajduje się już naszej kuchni, czyli ocet. Na początek należy usunąć z muszli wodę, która zalega na dnie. Następnie przechodzimy do czyszczenia. Muszlę zalewamy octem, a jeśli chcemy usunąć kamień również ze ścianek sedesu, układamy na nich papierowe ręczniki nasączone sporą ilością octu. Tak zalaną zostawiamy na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie dokładnie czyścimy sedes przy pomocy szczotki i gotowe! Toaleta wolna od kamienia.

Kiedy odbędzie się koronacja Karola III? (Na zdjęcie: Król Wielkiej Brytanii Karol III przybywa do Bolton Town Hall, Anglia, 20 stycznia 2023 r.) Koronacja Karola III? Pałac Buckingham podał szczegóły uroczystości

Kwasek cytrynowy na kamień. Pogromca zanieczyszczeń

Kwasek cytrynowy zwany przez niektórych pogromcą kamienia. Nie bez przyczyny stosowany jest do odkamieniania. Jedyne co trzeba zrobić to tylko wymieszać kwasek cytrynowy z wodą, do uzyskania gęstej papki, a następnie nałożyć na zabrudzone miejsce. Już po około 15 minutach pozostałość pasty można usunąć za pomocą szczotki lub gąbki. Jeśli chcemy się obyć bez szorowania, można przygotować roztwór z kwasku cytrynowego i wody. Należy go zagotować, a następnie gorący, ale nie wrzący wlać do muszli i pozostawić najlepiej na całą noc, a rano wyczyścić szczotką do WC.

Ziarna zielonej kawy Zamiennik dla czarnej kawy? Zielona kawa: pochodzenie, kolor, informacje

Więcej o: