Jak zmieniają się pory roku w lesie? To nagranie zachwyci nie tylko miłośników przyrody

Las zmienia się jak w kalejdoskopie. W internecie pojawiło się niesamowite nagranie, które pokazuje jeden z odcinków lasu na przestrzeni wszystkich, czterech pór roku. A co aktualnie dzieje się w lasach? Leśnicy zaobserwowali właśnie ciekawe zjawisko.

Choć las zazwyczaj przyciąga nas do siebie swoją bujną roślinnością lub grzybami, to nawet zimą może być oszałamiająco piękny. Dowodów nie trzeba szukać długo. Wystarczy obejrzeć niesamowite wideo. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego Turnicki Park Narodowy nie istnieje?

Cztery pory roku w lesie na jednym nagraniu. Jak zmienia się otoczenie? 

Las jest bez wątpienia jednym z tych miejsc, które zachwyca przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Miłośnicy wędrówek i podziwiania przyrody zawsze dostrzegą piękno flory i fauny. Portal Twoja Pogoda opublikował na YouTube film, na którym widzimy, jak las zmienia się w ciągu wszystkich czterech pór roku. Na trwającym blisko trzy minuty nagraniu możemy dostrzec, jak zmieniająca się aura wpływa na wygląd lasu czy kolor liści na drzewach. 

 

Śnieżyce spowodowały powstanie tzw. okiści. Co to jest i dlaczego występuje? 

Lasy Państwa poinformowały, że śnieżyce, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę, w niektórych miejscach spowodowały wystąpienie zjawiska tzw. okiści.  

Gałęzie, a nawet całe drzewa, łamią się pod ogromnym ciężarem śniegu, który oblepia je grubą warstwą. Młodsze osobniki, o wystarczająco sprężystym pniu, potrafią pod naciskiem wygiąć się praktycznie do ziemi

- donoszą Lasy Państwowe. Leśnicy uspokajają, że po odwilży drzewa wychodzą z niej bez szwanku, jednak czasami mogą być odkształcone

Kiedy wiosna 2023. Kiedy zaczyna się kalendarzowa wiosna? 

Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. W 2023 roku astronomiczna wiosna rozpocznie się 20 marca i będzie trwać do 21 czerwca. Z kolei meteorologiczna wiosna rozpoczyna się 1 marca i kończy 31 maja. Natomiast kalendarzowa wiosna zaczyna się co roku tego samego dnia, czyli 21 marca. Zgodnie z tradycją tego dnia topi się lub pali marzannę. 

Więcej o: