Zamiast je łupać, zalej wrzątkiem! Naturalny trik pielęgnacyjny natychmiast doda ci urody

Orzechy włoskie są wyjątkowo popularne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Okazuje się, że mają znacznie więcej zastosowań, niż mogło się komukolwiek wydawać. Sprawdź, co się stanie, jeśli zalejesz je wrzącą wodą. Poznaj ten genialny pielęgnacyjny trik!

Orzechy włoskie to dla wielu pyszna przekąska, która świetnie uzupełnia codzienną dietę. Choć są wysoko kaloryczne, zawierają dużą ilość niezbędnych składników odżywczych i witamin. Są źródłem potasu, magnezu, żelaza oraz zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Sprawdź, co się stanie, jeśli zalejesz je wrzątkiem. Ten trik może być niezwykle przydatny!

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Problem z rozłupaniem orzechów? Pomoże ci wrząca woda

Ciężkie do rozłupania orzechy włóż do wrzątku, a po 30 minutach problem zniknie! Nie będzie ci potrzebna ani siła, ani dziadek do orzechów, wystarczy zwykły nóż i możesz zajadać się tą pyszną przekąską. Czubek ostrza wbij w miejscu łączenia się dwóch połówek skorupy i gotowe! Jeśli twoje orzechy są wyjątkowo uparte i posiadają twardą skorupkę, należy dodać do wrzątku odrobinę soli kuchennej, co tylko ułatwi ci sprawę. 

Masz za dużo orzechów w domu? Zrób z nich pielęgnacyjne cudo na włosy

W okresie jesienno-zimowym w domach potrafi być naprawdę wiele zbędnych orzechów. Nie wyrzucaj ich! Zalej je wrzątkiem i gotuj przez 20 minut. Po tym czasie ostudź powstały orzechowy napar i przelej do butelki. W ten sposób powstanie genialna domowa odżywka dla osób z ciemnym kolorem włosów. Warto stosować ją po każdym umyciu głowy. Dzięki tej metodzie twoje cebulki staną się mocniejsze i dobrze zabezpieczone. Ponadto wywar z orzechów może sprawić, że na twojej głowie pojawią się piękne miedziane refleksy, a kolor twoich włosów stanie się znacznie bardziej wyrazisty.

Nie wyrzucaj łupin od orzechów. Domowy sposób na naturalną koloryzację

Naturalna koloryzacja włosów kojarzy się bezpośrednio z henną. Okazuje się jednak, że są także inne metody! Łupinki po orzechach sprawią, że twoje włosy będą lśnić jak nigdy wcześniej. Skorupki należy mocno rozgnieść i dodać do nich łyżkę oliwy z oliwek. Powstałą masę wystarczy nanieść na kosmyki i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie twoje włosy będą odżywione, a ich kolor odświeżony. Warto pamiętać, aby podczas tego zabiegu używać rękawiczek w celu uniknięcia przebarwień na dłoniach

Więcej o: