Śniedek magiczny kwiat: zasady pielęgnacji i przydatne triki. Zapamiętaj je, a pięknie rozkwitnie!

Kwiat śniedek to roślina, która zyskuje na popularności. Niewątpliwie urodziwa roślina, uprawiana jest w domu, jak i w ogrodzie. Jak pielęgnować kwiat śniedek? Czym podlewać śniedka? Poznaj wskazówki pielęgnacyjne.

Śniedek to kwiat, który zachwyca swoim wyglądem niejedną osobę. Roślina uprawiana jest zazwyczaj w doniczkach i nie ma za dużych wymagań pielęgnacyjnych. Śniedek, czyli Ornithogalum Dubium należy do rodziny hiacyntowatych. Można spotkać inne nazwy dla tej rośliny, takie jak np. gwiezdny kwiat czy kwiat wężowy. Jak uprawiać kwiat śniedek?

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Śniedek magiczny kwiat — pielęgnacja

Śniedek to kwiat, który nie jest ciężki w uprawie, jednak jak każda roślina ma pewne wymagania. Magiczny kwiat nie toleruje zbyt wilgotnego podłoża i warto o tym pamiętać. W związku z tym śniedka podlewaj najlepiej raz na tydzień i uważaj, aby go nie przelać ani nie przesuszyć. Śniedek to taka roślina, która preferuje cieniste miejsca, jak i te nasłonecznione. Warto zwrócić uwagę również na podłoże, które powinno być przepuszczalne i dobrej jakości. 

Kwiat śniedek wątpliwy — uprawa w ogrodzie

Kwiat śniedek można uprawiać w domu, ale również w ogrodzie. Jeśli chcesz posiadać śniedka w na zewnątrz, należy zasadzić jego cebulki w połowie maja, dzięki czemu roślina zakwitnie na lato. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby roślina zakwitła już wcześniej, możesz na początek zasadzić ją w domu w doniczce, a następnie podrośniętą roślinę wystarczy zasadzić w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że w tej sytuacji musisz zahartować wcześniej śniedka — kwiatka wynoś na dzień na dwór, jeśli jest dość ciepło, a na noc chowaj do domu. Kwiat śniedek najlepiej zasadzić na głębokość około 3 cm i w miejscu, które będzie delikatnie osłonięte w razie deszczu.

Więcej o: