Jak wybielić skarpetki domowym sposobem? Zamiast szukać proszku z Niemiec, idź do apteki!

Białe skarpetki są bardzo ładne, jednak również w bardzo szybko się brudzą. Jak doprać białe skarpetki? Co zrobić, kiedy całkowicie zmieniły kolor? Podpowiadamy, jak wybielić białe skarpetki i je uratować.

Białe skarpetki ma wiele osób i wiele z nas zastanawia się często, po co je kupiła, ponieważ po jednym użyciu nie są już białe. Nowe białe skarpetki można powiedzieć, że są jednorazowe, prawda? Jednak mamy sposób na to, aby wybielić białe skarpetki w łatwy sposób!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wybielić białe skarpetki? Wymieszaj to z proszkiem do prania

Białe skarpetki, jak i inne ubrania w tym kolorze wyglądają elegancko i zjawiskowo. Jednak o ich zabrudzenie nie jest trudno. Domowym sposobem, można łatwo i szybko wyczyścić plamy na białych tkaninach, a w szczególności na skarpetkach. Jak to zrobić? Wystarczy, że proszek do prania wymieszasz ze znanym środkiem na ból głowy, a dokładnie z aspiryną. Uszykuj 2 pastylki aspiryny i połącz je w dozowniku w pralce z proszkiem. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy, ma właściwości odplamiające, dlatego efekty są tak spektakularne. 

Żółte plamy na poduszceDodaj sok z owocu i namocz. Usuwanie żółtych plam z poduszek

Sprawdzony wybielacz z kuchni. Wystarczy jedno opakowanie

Na wyczyszczenie brudnych skarpetek idealnie nada się soda oczyszczona, którą z pewnością znajdziesz w kuchni. Opakowanie sody oczyszczonej wrzuć do dozownika w pralce i uruchom standardowy tryb prania. Soda wyczyści białe skarpetki, jak i dodatkowo usunie z pralki zaległy kamień.

Chcesz, aby podłoga błyszczała? Wypróbuj te trzy tanie i sprawdzone triki, a będzie jak nowaChcesz, aby podłoga błyszczała? Wypróbuj te trzy sprawdzone triki

Ta przyprawa usunie zabrudzenia z białych skarpetek

Usunięcie plam z białych skarpetek nie zawsze pójdzie zgodnie z planem, używając środków chemicznych. Czasami w grę muszą wejść domowe sposoby, takie jak użycie soli kuchennej. Na początek włącz na klasyczny tryb skarpetki w pralce. Po wypraniu, do miski wlej 4 litry ciepłej wody i dodaj 7 łyżek soli. Skarpetki włóż do roztworu i zostaw na całą noc. Po tym czasie wypierz je kolejny raz w pralce i ciesz się śnieżnobiałym kolorem. 

Więcej o: