Te egzotyczne miejsca są idealne ferie zimowe 2023. Polacy je uwielbiają! Jest tam ciepło i tanio

16. stycznia rozpoczęły się ferie zimowe 2023. Jak się okazuje, nie wszyscy są wielbicielami śniegu i sportów zimowych. Duża grupa ludzi stawia na egzotyczne kraje i zimowy wypoczynek pod palmą. Gdzie chętnie latają Polacy? W tych ciepłych miejscach jest całkiem tanio.

W poniedziałek 16 stycznia w pięciu województwach rozpoczęły się ferie zimowe, które są niezwykle wyczekiwanie przez dzieci, jak i rodziców. Polacy nie tylko chętnie korzystają z wypoczynku w górach i mroźnych częściach świata. Równie często wybierają te nieco bardziej egzotyczne i znacznie cieplejsze miejsca. Zobacz, gdzie warto polecieć podczas dni wolnych. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na ferie zimowe 2023? Egipt to najczęstszy wybór Polaków 

W tym roku wiele osób ferie zimowe spędzi w ciepłych krajach. Jednym z najpopularniejszych kierunków w okresie zimowym jest Afryka, a dokładniej Egipt. Taka tendencja widoczna jest nieprzerwanie od kilku lat. Zdaniem wielu jest to idealne miejsce na zimowy wypoczynek. Wciąż panuje tam słoneczna aura, ponadto Egipt znajduje się stosunkowo blisko naszego kraju, a ceny wycieczek nie zwalają z nóg. Turystów przyciągają także różnorodne atrakcje, takie jak piękne rafy koralowe czy Wielkie Piramidy pilnowane przez Sfinksa. Cena lotu dla jednej osoby w obydwie strony to koszt około 1 600 złotych, jednak ceny będą niższe, jeśli podróż zaplanujemy z wyprzedzeniem. Średnia cena wycieczki all inclusive organizowanej przez biuro podróży dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem wynosi około 10 000 złotych. 

Gdzie Polacy latają na ferie zimowe? Tam jest ciepło

Kolejnym, lecz nieco bardziej niestandardowym kierunkiem wybieranym w trakcie ferii zimowych są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Aktualnie pogoda potrafi tam naprawdę rozpieszczać, a temperatury sięgają 25 stopni Celsjusza. Okres jesienno- zimowy sprzyja wycieczkom do ZEA, gdyż latem panują tam ogromne upały. Najczęściej odwiedzanym miastem w tamtych rejonach jest bez wątpienia Dubaj. Turystów zachęca także długość podróży, gdyż lot samolotem z Polski do ZEA trwa niecałe sześć godzin. Choć jest to nieco droższa opcja niż Egipt, to ludzie chętnie wybierają się tam na około 6 dni. Cena lotu dla jednej osoby w obydwie strony to koszt około 3 000 złotych. Średnia cena wycieczki all inclusive organizowanej przez biuro podróży dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem wynosi około 16 000 złotych.  

Inne chętnie odwiedzane miejsca. Lista jest dość długa

Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie to najczęściej wybierane kierunki podczas ferii zimowych 2023, jednak niejedyne. Na liście miejsc odwiedzanych przez turystów są również takie kierunki jak: 

  • Hiszpania,
  • Dominikana,
  • Malediwy,
  • Cypr,
  • Malta.

Wygląda na to, że wysoka inflacja nie zniechęciła ludzi do podróżowania, którzy wciąż chętnie korzystają z wypoczynku w ciepłych krajach. 

Więcej o: