Jak czyścić złoto w domu? Wystarczą dwie łyżeczki, a zapomniana biżuteria odzyska dawny blask

Złoto to metal szlachetny, o który warto zadbać. Czyszczenie złota to nic trudnego, kiedy wiesz, jak robić to dobrze. Przeczytaj uważnie, a poznasz najlepsze metody na czyszczenie złota w domu szybko, tanio i skutecznie. Będzie błyszczało jak nigdy dotąd!

Posiadając złotą biżuterię lub zastawę, należy pamiętać, aby o nią odpowiednio zadbać. Nieużywane złoto często potrzebuje dokładnej opieki specjalnie dobranymi produktami. Złoto używane codziennie również wymaga czyszczenia, ponieważ jest narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. W jaki sposób wyczyścić złoto w domu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak czyścić złoto w domu? Wsyp dwie łyżeczki

Czyszczenie złota w domu to szybki i łatwy patent na przywrócenie np. złotej biżuterii pięknego wyglądu. Jeśli chcesz efektywnie wyczyścić złoto w domu, warto skorzystać z tego sposobu. Do gorącej wody wsyp dwie łyżeczki sody oczyszczonej i wymieszaj. Następnie włóż złoto do przygotowanego roztworu na 20 minut. Po upływie czasu wyjmij złote przedmioty i delikatnie je wyczyść np. miękką gąbką.

Sposób na czyste i lśniące złoto. Zanurz wszystko w tym roztworze

Kolejnym świetnym domowym sposobem na wyczyszczenie złota jest wykorzystanie soku z cytryny. Ubrudzone złoto należy zanurzyć na kilka minut w wyciśniętym soku z cytryny lub ukroić jej kawałek i wysmarować owocem dany przedmiot. Następnie opukaj złoto pod wodą. Dzięki temu sposobowi złoto będzie błyszczące i bez zabrudzeń.

Czyszczenie złota folią aluminiową ma sens! Daje świetny efekt

Wykorzystanie folii aluminiowej nie ogranicza się tylko do pakowania jedzenia, wręcz przeciwnie ma ona wiele zastosowań, w tym świetnie nada się do wyczyszczenia złota. Do głębokiej miski włóż dość duży kawałek folii aluminiowej i wlej szklankę gorącej wody. Następnie wystarczy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej, wymieszać i włożyć do środka brudne złoto. Po około 2 godzinach należy wyjąć złoto i wysuszyć ręcznikiem papierowym.

Więcej o: