Gdy znalazła to w domu prababci, była w szoku! "Toż to wszystko fortunę warte jest"

Stare domy mają niezwykły klimat i bardzo często skrywają zaskakujące skarby. Przekonała się o tym architektka wnętrz Kornelia, która prowadzi też profil na TikToku. W opublikowanym niedawno filmiku dzieli się znaleziskami z domu prababci sprzed ponad stu lat. Co takiego znalazła?

Kornelia na swoim profilu na TikToku (@ksnatelier) dzieli się z obserwatorami swoimi pasjami, czyli poradami wnętrzarskimi oraz ciekawostkami o historii wnętrz. Ostatnio opublikowała również nagranie ukazujące część zewnętrzną domu swoje prababci z 1915 wraz ze znalezionymi we wnętrzu skarbami. Filmik wzbudził duże zainteresowanie. Obecnie ma już ponad 860 tys. wyświetleń i 40 tys. polubieni, a także ponad 270 komentarzy.

Zobacz wideo Chcesz odkryć tajniki kosmosu i zdobyć unikalną wiedzę? Oto cztery darmowe aplikacje dla ciekawych świata

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dom prababci z 1915 skrywał prawdziwe skarby. Co znalazła TikTokerka?

Wśród znalezisk z domu prababci Kornelii znalazły się dokumenty, czasopisma oraz przedmioty. Wypisy ze szpitala zostały napisane jeszcze na maszynie do pisania, a najstarszy z nich pochodzi z 1979. Najstarszy egzemplarz znalezionych czasopism religijnych pochodzi z kolei z 1926. Co ciekawe, jak poinformowała dodatkowo Kornelia, gazety zawierają nie tylko modlitwy, ale i ówcześnie bieżące informacje ze świata. Ponadto w nagraniu pokazana została odżywka do włosów oraz dwie monety: rosyjska z 1899, oraz 1 austriacki Kreutzer z 1812.

Obserwatorzy zachwyceni klimatem domu. Wiele komentarzy dotyczy też znalezisk

Wiele użytkowników w komentarzach wyrażało swój zachwyt i dzieliło się własnymi historiami o podobnych znaleziskach. Sporo zainteresowanie wzbudziło też to, ile skarby Kornelii mogą być warte.

Moja babcia miała podobny dom. Czułem się w nim jak archeolog. Dziś mam 50 lat i nadal lubię archeologię i przygody.
Takie skarby są przepiękne. My w trakcie remontu odkryliśmy sporo starych zdjęć i dokumentow
Daj znać jak przetestujesz odżywkę
te monety mogą być dużo warte
Toż to wszystko fortunę warte jest

- czytamy w komentarzach.

Znaleziska, które są warte fortunę? Niewątpliwie są bezcenne

Kornelia odpowiedziała pod jednym z komentarzy o wartości monet, informując, że monety są warte odpowiednio 20 zł i 11 zł. Okazuje się zatem, że nie do końca jest to fortuna. Z drugiej strony inni komentujący zauważali, że przedmioty mogą zyskać na wartości z upływem czasu, więc warto je zatrzymać. Niemniej, nawet jeśli tak się nie stanie, znaleziska niewątpliwie zasługują na miano bezcennych skarbów ze względu na swoją wartość sentymentalną i zapisaną w nich historię.

Więcej o: