Jak suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć? Pamiętaj o tym, a już na zawsze będą lśniące i mocne

Suszenie włosów to czynność, która w zależności od długości i gęstości włosów zajmuje mało lub dużo czasu. Samo suszenie włosów powinno być odpowiednio przeprowadzane, aby nie uszkodzić pasm włosów. Jak bezpiecznie suszyć włosy? Poznaj trik na mocne i lśniące pasma.

Włosy to jeden z największych atutów urodowych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jednak zdecydowanie to kobiety bardziej przykładają uwagę do dbania o włosy i często zastanawiają się, co mogą zrobić, aby włosy były jeszcze zdrowsze. Suszenie włosów może kojarzyć się z wysoką temperaturą, a tym samym ze zniszczeniami włosów, prawda? Niekoniecznie! Poznaj sposoby na bezpieczne suszenie włosów.

Zobacz wideo Mamy wcześniaków radzą rodzicom, którzy dopiero wkraczają na tę drogę. "Siwe włosy szybko przybywają"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak suszyć włosy? Poznaj bezpieczną metodę

Suszenie włosów suszarką zwykle kojarzy się źle. Jednak jeśli odpowiednio przygotujesz włosy do tego zabiegu, wcale nie wpłynie on niekorzystnie na stan twoich włosów. Co więcej, pozostawianie włosów mokrych i np. pójście z nimi spać to o wiele gorszy wybór! W takiej sytuacji tworzymy idealne miejsce na rozwój bakterii i drożdżaków. W takim razie, jak suszyć włosy, aby ich nie zniszczyć? 

  • Po umyciu włosów odciśnij je bawełnianym ręcznikiem lub koszulką.
  • Na odciśnięte z nadmiaru wody włosy nałóż preparat termoochronny — mgiełkę lub olejek.
  • Na suszarce wybierz lekko ciepłe powietrze, a jeśli masz opcję jonizacji, również warto ją załączyć.
  • Susz włosy w kierunku od nasady po same końce.
  • Podczas suszenia suszarka powinna znajdować się ok. 20 cm od skóry głowy.

Jakim powietrzem suszyć włosy, aby ich nie zniszczyć?

Suszenie włosów gorącym powietrzem może i sprawi, że będą one szybko suche, jednak nie działa korzystnie to na stan włosów. Jeśli masz czas, warto suszyć włosy zimnym powietrzem, które sprawi, że włosy będą wygładzone i pełne połysku. Zimne powietrze nie zniszczy pasm włosów tak bardzo, jak to gorące, dlatego warto korzystać z tej funkcji suszarki.

Więcej o: