Owiń stopy folią aluminiową, a efekt cię zaskoczy. Ten banalny trik niesie wiele korzyści

Folia aluminiowa jest wyposażeniem niemalże każdej kuchni i zazwyczaj wykorzystuje się ją podczas przygotowywania posiłków. Po co owijać nią stopy? Okazuje się, że ma ona również szereg innych ciekawych zastosowań, a ten trik pomoże ci w walce z uporczywym problemem.

Folia aluminiowa kojarzy się bezpośrednio z konserwacją żywności. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ma ona szereg innych zastosowań. Okazuje się, że owijanie nią stóp może przynieść zarówno korzyści zdrowotne, jak i pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie. Sprawdź, jak to działa. 

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Owiń stopy folią aluminiową. Ten trik może ci pomóc

W okresie jesienno-zimowym wiele osób boryka się z problemem marznących stóp, który jest wyjątkowo dokuczliwy podczas snu. Nieprzyjemny chłód nie daje ci spać i nawet najgrubsze skarpetki nie pomagają? W takim przypadku sięgnij po... folię aluminiową! Wystarczy, że nasmarujesz stopy ulubionym kremem i dokładnie zawiniesz je folią. Pamiętaj, aby błyszcząca część znalazła się od wewnętrznej strony. Dzięki temu szybko ogrzejesz swoje stopy i poczujesz upragnioną ulgę. Ten trik doskonale sprawdzi się również w przypadku zmarzniętych dłoni

Stopy zawinięte w folię aluminiową. Po co to robić? 

Trik z owijaniem stóp folią aluminiową pomoże ci także w ich prawidłowej pielęgnacji. Wspomniany wyżej zabieg spowoduje, że stopy będą dogłębnie nawilżone, dzięki czemu unikniesz bolesnego problemu, jakim jest pękająca skóra na piętach. Okazuje się także, że owijanie stóp folią może także pomóc w walce z nadchodzącą infekcją i przyśpieszyć powrót do zdrowia. Warto wykorzystać tę metodę, gdy przemokną ci buty lub przemarzniesz. Ważne jest, aby nie trzymać folii na stopach zbyt długo, gdyż może sprzyjać to wszelkim problemom skórnym. Zabieg najlepiej stosować od 30 minut do godziny. 

Inne zastosowania folii aluminiowej. To może cię zaskoczyć

W okresie jesienno-zimowym folia aluminiowa będzie pomocna także w walce z innymi uporczywymi problemami. Zwiń ją w kulkę i wrzuć do pralki, żeby zapobiec elektryzowania się odzieży. Aby ograniczyć utraty ciepła w domu zimą, należy owinąć tekturę folią aluminiową i umieścić ją za grzejnikiem, tak aby błyszcząca część "sreberka" była skierowana w jego stronę. Te triki mogą okazać się naprawdę przydatne i poprawić komfort twojego życia!

Więcej o: