Jak pozbyć się pająków z mieszkania? Ten zapach skutecznie je odstraszy. Znikną w mgnieniu oka

Jak pozbyć się pająków z domu w humanitarny sposób? Przygotowanie odstraszacza na pająki jest banalnie proste. Wystarczy sięgnąć po ten jeden owoc, którego zapachu nie znoszą. Ten tani trik sprawi, że nieproszeni goście szybko opuszczą progi twojego domu.

Pająki mogą pojawić się w naszych mieszkaniach, nawet kiedy regularnie i dokładnie sprzątamy. Często szukają w nim schronienia przed zimnem oraz pożywienia, jednak nie każdy lubi ich towarzystwo. Podpowiadamy, jak pozbyć się kątników i innych pająków.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Jak pozbyć się pająków z domu domowym sposobem? Wystarczy ten jeden owoc

W pozbyciu się pająków z domu pomoże nam ten naturalny preparat. Wystarczy zmieszać wodę z sokiem z cytryny. Im będzie bardziej cytrynowy, tym lepiej, to właśnie zapach tego owocu skutecznie wykurzy pająki z mieszkania. Mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać nią miejsca, w których pojawiają się pająki np. ramy okien, drzwi czy progi.

Duże pająki w domu - jak się pozbyć? Te zapachy je odstraszą 

To nie jedyny aromat, którego nie lubią te pajęczaki. W pozbyciu się pająków z mieszkania pomogą nam aromatyczne olejki eteryczne. Po jakie sięgnąć? Warto udać się do apteki i kupić olejek miętowy, lawendowy lub z drzewa herbacianego. Należy wymieszać je z wodą w proporcji 1:9 i przelać do butelki z atomizerem i tak, jak w przypadku wody z cytryną, spryskać miejsca, w których pojawiają się pająki. Dodatkowo miętowy aromat odstraszy nie tylko pająki, ale też komary i muchy

Czego nie lubią pająki? Tej popularnej przyprawy 

Kątniki i inne pająki, które możemy spotkać w mieszkaniu, nie znoszą także zapachu cynamonu. Szybko znikną z twojego domu, jeśli pojawi się w nim świeczka o cynamonowym aromacie. Można także przygotować mieszkankę wody z olejkiem cynamonowym i nanieść go w miejsca, gdzie pojawiają się pająki. 

Więcej o: