Weź 5 zł i idź do sklepu po ten produkt. Dodaj go do doniczki, a twoje rośliny będą rosły jak szalone

Rośliny pomagają nam utrzymać czyste powietrze w mieszkaniu, na dodatek ozdabiają wnętrze. Dlatego warto pomóc im i dostarczać odpowiednie składniki odżywcze. Nie musisz kupować drogich nawozów. Wystarczy produkt za 5 zł, który znajdziesz w każdym sklepie.

Tak samo, jak człowiek, rośliny także potrzebują odpowiednich substancji, żeby dobrze wyglądać i żyć jak najdłużej. Powinno dostarczać się im m.in. fosfor, wapń i potas. Domowy nawóz zawiera wszystkie te elementy, więc warto dodać go do doniczki i przykryć ziemią. Dzięki temu twoje rośliny będą rosły bujnie jak nigdy wcześniej. Sprawdź, o jakim produkcie mowa. 

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczyny marnienia kwiatów. Sprawdź, zanim zastosujesz nawóz

Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniego światła i nawodnienia. Zanim postanowisz dodać domowy nawóz, sprawdź, czy twoje kwiaty mają zapewnione odpowiednie warunki do wzrostu. Jeżeli dana roślina powinna stać w słońcu, a w twoim wnętrzu jest w zacienionym miejscu, to wtedy nawet najdroższy nawóz nie będzie w stanie pomóc. Koniecznie sprawdź zasady uprawy i pielęgnacji swoich kwiatów. 

Domowy nawóz do roślin. Potrzebujesz tylko jednego składnika

Jeżeli upewnisz się, że twoje rośliny mimo zapewnienia im odpowiednich warunków do wzrostu, nie wyglądają zachwycająco, wypróbuj ten domowy nawóz. Potrzebujesz tylko jednego składnika, który być może masz w kuchennej szafce, ale jeżeli nie, to bez trudu znajdziesz go w każdym sklepie. Kosztuje około 5 zł. Mowa tutaj o skrobi ziemniaczanej. Znajdują się w niej składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu, czyli fosfor, wapń i potas. To nie tylko tani nawóz, ale również wydajny, ponieważ do jednej doniczki potrzebujesz zaledwie łyżeczki skrobi. 

Jak nawozić rośliny domowym sposobem? To proste 

Aby dobrze nawozić rośliny doniczkowe, najpierw musisz delikatnie rozsunąć ziemię i wyciągnąć jej około 2 cm warstwę. Wsyp tam łyżeczkę skrobi ziemniaczanej i ostrożnie zamieszaj. Następnie dodaj wyjętą wcześniej ziemię. Regularne stosowanie domowego nawozu sprawi, że twoje rośliny będą rosły jak szalone. 

Więcej o: