Ten sposób konturowania optycznie odmładza o 10 lat! Trik z TikToka na uniesione policzki i duże usta

Wykonanie tego konturowania prosto z aplikacji TikTok jest banalnie proste. Nie trzeba kupować żadnych dodatkowych kosmetyków ani narzędzi by je wykonać. Jedyne co trzeba zrobić to urozmaicić swoją codzienną rutynę makijażową o nakładanie bronzera. Ta zmiana w makijażu cię zaskoczy.

TikTok przynosi nam kolejny trik, który może kompletnie zrewolucjonizować podejście do konturowania twarzy. Dziś to już nie tylko optyczne wyszczuplenie kości policzkowych i zmniejszenie czoła. Bronzer i korektor  wystarczą, by sprawić wrażenie, że nasze policzki są uniesione, usta uwydatnione a cała twarzy optycznie wygląda młodziej nawet o kilka lat. Sekretem jest odpowiednia aplikacja kolorowych produktów, a podzieliła się nim jedna z TikTokerek.

Zobacz wideo Konturowanie nosa za pomocą widelca? Sprawdzamy tiktokowe wskazówki [#HomeBeauty]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kontrowanie rodem z TikToka. Instrukcja krok po kroku

Użytkowniczka aplikacji TikTok @amanddajustyne nagrała instrukcje, jak wykonuje swoje konturowanie twarzy. Zaledwie parę ruchów a efekt jest oszałamiający. Dziewczyna w filmie opowiada, że w makijażu najbardziej zależy jej na uniesieniu optycznie policzków i uwydatnienie warg. Przed nałożeniem podkładu, w odpowiednie miejsca zaaplikowała bronzer — standardowo pod kością policzkową oraz na czoło, a także wzdłuż nosa. Po czym użyła go do narysowania pionowych linii na brodzie oraz od warg, w stronę policzka. Po czym następuje blendowanie produktu i nałożenie cienkiej warstwy podkładu. Teraz czas na korektor, aplikuje go powyżej bronzera, by go mocniej zaakcentować.

Długotrwałe konturowanie. Tantouring z TikToka

TikTok przedstawia nam wiele nowinek i sposobów. Jedną z nich jest trik na długotrwałe kontury z użyciem samoopalacza. Zasady są niezmiennie takie jak przy normalnym konturowaniu: produkt brązujący nakładamy na tych obszarach, które chcemy wyszczuplić bądź optycznie zmniejszyć. Konturujemy, używając samoopalacza lub balsamu brązującego. Jednak bądźmy ostrożni podczas pierwszej aplikacji, jeśli nie jesteśmy pewni, jaki odcień wybrać, lepiej zmieszać go z kremem nawilżającym. W przypadku mało widocznego efektu, konturowanie można powtórzyć następnego dnia. Przed wykonaniem tantouringu musimy zrobić peeling oraz nawilżyć twarz, by uniknąć plam.

Więcej o: