Jak zrobić odświeżacz do samochodu? Ten trik sprawi, że nieprzyjemny zapach przestanie być wyczuwalny

Nieprzyjemny zapach w samochodzie potrafi zepsuć nawet najlepszą podróż. Jak szybko go zamaskować? Pomoże ci w tym produkt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie poranku. Dzięki niemu nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu, ale też wilgoci.

Jak zamaskować zapach dymu papierosowego lub wilgoci? Wystarczy użyć tego prostego triku, a problem zniknie w mgnieniu oka. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Sposób na ładny zapach w samochodzie. Sięgnij po brązowe ziarna 

Nie tylko pysznie smakuje, ale też może pomóc nam pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu. Chodzi oczywiście o kawę. Wystarczy, że kupimy ziarnistą kawę, a następnie przełożymy ja do papierowego kubka lub innego pojemnika i postawimy w uchwycie na napoje. Kawę można także zawinąć w płócienny woreczek lub gazę i położyć w samochodzie. Dzięki temu auto wypełni przyjemny aromat kawy.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu. Kawa rozwiąże problem 

Kawa nie tylko doskonale neutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale też pochłania wilgoć z pojazdu. Jak przygotować taki pochłaniacz wilgoci? Wystarczy wsypać kawę do bawełnianego lub lnianego woreczka i umieścić go w aucie. Zamiast kawy do woreczka możemy wsypać także ryż lub sodę oczyszczoną. 

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w samochodzie domowym sposobem? Podpowiadamy

Intensywnego zapachu z pojazdu pozbędziemy się tylko jednym sposobem. Gruntownym sprzątaniem. Niezbędne będzie dokładne odkurzenie i wysprzątanie wnętrza samochodu oraz wypranie tapicerki. Warto także upewnić się, że za przykrym zapachem nie odpowiada zanieczyszczona klimatyzacja. Wówczas trzeba będzie ją odgrzybić i wymienić filtr kabinowy. Jeśli przykry zapach w samochodzie będzie na tyle intensywny, że trik z kawą nie pomoże, to warto przeprowadzić ozonowanie pojazdu

Więcej o: