Oto najbardziej inteligentne zwierzęta na naszej planecie. Poznaj listę najmądrzejszych zwierząt

Zwierzęta to istoty, które zachwycają nas wiele razy swoimi zachowaniami. Niektóre ze zwierząt potrafią odróżniać kolory, otworzyć butelkę czy nawet grać w grę. Jakie zwierzęta na naszej planecie są najbardziej inteligentne?

Jeśli dana istota zdolna jest do rozumowania i podejmowania różnego rodzaju decyzji, uznaje się ją za inteligentną. Wiele zwierząt jest inteligentnych, mimo tego, że nie spełniają wszystkich wymogów tej definicji. Niektórzy uważają, że zwierzęta często są mądrzejsze od człowieka. Jak to jest z inteligencją zwierząt? Jakie zwierzęta są najbardziej inteligentne?

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inteligentne zwierzęta domowe

Zwierzęta domowe, które swoją inteligencją potrafią zaskoczyć to m.in. koty i psy. To właśnie je można spotkać najczęściej w domach. Koty są doskonałymi myśliwymi, potrafią być bardzo zwinne i wytrwałe, a co ważne są to zwierzęta dość ciche. Psy natomiast jeśli chodzi o inteligencję, są zróżnicowane. W zależności od rasy inteligencja psa będzie inna. Mimo to praktycznie każdy pies potrafi bardzo szybko się uczyć i reagować na polecenia człowieka. Psy charakteryzują się tym, że są bardzo empatyczne, dlatego nazywa się je najlepszym przyjacielem człowieka.

Inteligentne zwierzęta żyjące w wodzie

Znane głównie z ogromnych rozmiarów zwierzęta wodne, czyli wieloryby są zadziwiające inteligentne. Ssaki te do porozumiewania się używają złożonych dźwięków. Wieloryby słyną również z tego, że potrafią rozwiązywać problemy i znajdować rozwiązania. Kolejnym inteligentnym ssakiem wodnym jest delfin. Jeśli patrząc by na stosunek masy ciała do ilorazu inteligencji, to właśnie delfiny mają największe mózgi wśród zwierząt. Delfiny potrafią się komunikować oraz nawet rozpoznać się w lustrze.

 

Inteligentne zwierzęta łudząco podobne do ludzi

Nie trzeba długo się zastanawiać, o jakie zwierzęta chodzi, oczywiście, że o szympansy, które niejednokrotnie zaskoczyły człowieka swoją inteligencją. To właśnie szympansy potrafią panować nad swoim zachowaniem, potrafią też komunikować się za pomocą konkretnych gestów. Szympansy potrafią używać i tworzyć sobie narzędzia, które pomogą w obronie czy w wykonaniu jakiejś czynności. To jednej z najmądrzejszych zwierząt.

 
Więcej o: