Już nie tylko Ziemia! NASA opublikowało niezwykłe informacje. Ta planeta nadaje się do zamieszkania

Od lat naukowcy badają inne planety, poszukując jakichkolwiek dowodów na życie poza Ziemią. Wiele osób nie wyobrażało sobie, że kiedykolwiek dowie się o planecie podobnej do Ziemi, na której można zamieszkać. NASA dokonało przełomowego odkrycia.

Zespół badawczy NASA kilka dni temu potwierdził swoje niesamowite odkrycie, a dokładnie planetę, która przypomina Ziemię i znajduje się w strefie, w której można mieszkać. Jak wygląda druga Ziemia? Jakie warunki panują na nowym ciele niebieskim?

Zobacz wideo Najsłabszym elementem każdego systemu jest człowiek. Oto błędy programistyczne, które skończyły się katastrofą [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Druga Ziemia. Najnowsze odkrycie NASA

Nowe odkrycie NASA nosi nazwę TOI 700 e i jest to egzoplaneta, czyli planeta znajdująca się w układzie planetarnym krążąca wokół gwiazdy innej niż słońce. Uczeni twierdzą, że TOI 700 e ma najprawdopodobniej skaliste podłoże i znajduje się w ekosferze, czyli w miejscu, w którym mogą panować warunki do życia. TOI 700 e swoją nazwę zawdzięcza gwieździe, wokół której krąży.

 

Odkrycie nowej planety nie było łatwe. Efekty pracy są spektakularne

Druga Ziemia odkrywana była dość długo, jednak na takie odkrycie warto czekać. Misja satelity TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) rozpoczęła się już 18 kwietnia 2018 roku, a teoretycznie zakończyła się w 2020 roku. To właśnie wtedy NASA podało informację o odkryciu takich planet jak TOI 700 b, TOI 700 c i TOI 700 d, z których jedynie ta ostatnia krążyła w strefie ekosfery. TESS otrzymał po 2020 dodatkowy rok misji, w którym odkrył gwiazdę TOI 700 e.

Gdyby gwiazda była nieco bliżej lub planeta nieco większa, być może bylibyśmy w stanie dostrzec TOI 700 e w pierwszym roku danych TESS

powiedział Ben Hord, doktorant z University of Maryland, NASA.

TOI 700 e — nowa Ziemia

TOI 700 e potrzebuje jedynie 28 dni na okrążenie swojej gwiazdy, więc to bardzo mało, porównując do Ziemi, która robi to w 365 dni. Naukowcy przypuszczają, że na planecie może znajdować się wod a w stanie ciekłym, a całość powinna nadawać się do zamieszkania. Jak można wyczytać na stronie NASA, TOI 700 znajduje się około 100 lat świetlnych od Ziemi! Jedna z odkrytych planeta przez satelitę TESS, ma rozmiar około 90% Ziemi i okrąża gwiazdę co 10 dni, a jest to TOI 700 b.

Więcej o: