Nałóż woreczek na słuchawkę prysznicową, a efekt cię zaskoczy. Trik z TikToka podbija internet

Jak szybko wyczyścić słuchawkę prysznicową? Użytkownicy TikToka dzielą się świetnym trikiem, który pomoże nam uporać się z tą czynnością. Dokładne usunięcie kamienia może być czasochłonne, a w ten sposób zrobisz to wyjątkowo szybko.

Wiele osób nie wie, że słuchawkę od prysznica trzeba czyścić regularnie. Zbiera się na niej kamień z wody oraz resztki płynów do kąpieli, które zasychają i pozostawiają brzydkie smugi. Jak się tego pozbyć? Odpowiedź na to pytanie znaleźli użytkownicy TikToka, którzy dzielą się swoim trikiem na skuteczne i szybkie sprzątanie łazienki. Sprawdź, jak to działa!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Sprawdzony trik z TikToka

Najwięcej kamienia gromadzi się w otworach słuchawki, przez które wydobywa się woda. Dlaczego? Ponieważ mogą być zatkane, przez co strumień nie leci równomiernie. Użytkowniczka o nazwie "creepykiki" podzieliła się ze swoimi obserwatorami na platformie TikTok świetnym trikiem na odkamienianie prysznica. Do plastikowego woreczka, w którym zazwyczaj przechowuje się jedzenie, wlała ocet. Następnie nałożyła woreczek na słuchawkę tak, by całą zamoczyć w płynie i wszystko związała gumką. Po kilku godzinach z dziurek zaczął wypłukiwać się zaschnięty kamień.

Trik możemy zastosować także w przypadku sprzątania kranu. Zamiast octu sprawdzi się również środek do odkamieniania.

Dzbanek filtrujący Jak usunąć kamień z dzbanka filtrującego? Włóż go do tego roztworu

Szybkie sprzątanie łazienki. Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Podczas sprzątania mieszkania, warto pamiętać także o kabinie prysznicowej. Na jej szybie często osadza się kamień i zaschnięty płyn, które zamieniają się w brzydkie smugi. To natomiast bardzo  niefortunnie wpływa na estetykę całej łazienki. Jak szybko się z tym uporać? Tu także z pomocą przychodzi ocet. Rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl przygotowaną mieszankę na szybie i odczekaj około 10 minut. Po tym czasie spłucz wszystko czystą wodą i porządnie wytrzyj suchą szmatką. Kabina będzie lśnić i cieszyć oko! 

Rozłóż kasztany na parapecie, a powszechny problem zniknie! Rozłóż kasztany na parapecie. Dzięki temu zapomnisz o uporczywym problemie

Więcej o: