Najstarszy pies na świecie: Spike trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Wcześniej los go nie oszczędzał

Ten pies został okrzyknięty mianem najstarszego na świecie. Nie jest to jednak wyolbrzymienie, ponieważ został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Właścicielka nie spodziewała się, że włochaty przyjaciel będzie jej towarzyszył przez tyle lat. Oto historia najstarszego psa na świecie.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy właściciel tych uroczych stworzeń marzy o tym, aby pozostał z nim jak najdłużej. Niestety psy nie żyją tak długo, jak ludzie, a odejście czworonogów ze świata jest ogromnym ciosem. Okazuje się jednak, że w wyjątkowych przypadkach psy towarzyszą swoim właścicielom dużo dłużej, niż inne. To stworzenie w przeliczeniu na ludzkie lata, chodzi po ziemi już ponad 100 lat. Sprawdź, kim jest i skąd pochodzi najstarszy pies na świecie. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zareagowała na źle traktowane, przez uczestników programu, zwierzę - "Pani była oburzona"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najstarszy pies na świecie. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Pies, który w grudniu 2022 r. trafił do Księgi Rekordów Guinnessa na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Ohio. Spike, jak podkreśla właścicielka, uwielbia drzemki i smakołyki. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych psów z rasy chihuahua. Jednak zdecydowanie jest wyjątkowy. To najdłużej żyjący pies na świecie. Liczbą przeżytych lat szczyci się nie tylko sam Spike, ale również jego właścicielka — Rita. 

Trudna przeszłość Spike'a. Nie miał łatwo

Spike w domu Rity pojawił się, dopiero kiedy pies miał 10 lat. Kobieta znalazła go błąkającego się na ulicy. Miał na karku ślady krwi, prawdopodobnie od łańcucha albo sznura. Wyglądał na bardzo zaniedbanego. Błąkał się po ulicach i zapewne jadł to, co podrzucali mu pracownicy pobliskich restauracji. Rita nie mogła go tak zostawić, więc przygarnęła go do siebie.

Ile lat ma najstarszy pies na świecie? W "ludzkich" ponad 100

Spike dożył niezwykłego wieku, który po przeliczeniu na lata ludzkie daje ogromną liczbę ponad 115. Pies w momencie wpisania do Księgi Rekordów Guinnessa (czyli w grudniu 2022) miał 23 lata i 43 dni. Aby przeliczyć wiek psa rasy chihuahua na lata ludzkie, wystarczy pomnożyć jego wiek razy pięć. 

Jaki jest sekret długowieczności czworonoga? Jak podkreśla właścicielka Spike'a, nie chodzi tutaj tylko o zbilansowaną dietę i odpowiednią ilość snu, ale przede wszystkim o ruch. Jej pupil przez większość życia bardzo dużo biegał za zwierzętami na łonie natury, a zwłaszcza farmie. Jednak w tym wieku ogranicza się tylko do spacerów. 

Więcej o: