Wsyp ten produkt do butów, a pochłonie wilgoć w mgnieniu oka. Bezpieczne sposoby na suszenie obuwia

W okresie jesienno-zimowym przemoczone buty to popularny problem. Materiał nieprzystosowany do brzydkiej pogody szybko się psuje, a obuwie nadaje się już tylko do wyrzucenia. Wyjaśniamy, jak wysuszyć przemoczone buty, by ich nie zniszczyć.

Pogoda za oknem nie rozpieszcza zarówno nas, jak i naszych butów. Deszcz w środku dnia może nas zaskoczyć, szczególnie jeśli rano nie szykowaliśmy się na takie warunki. Lekkie obuwie w ulewie czy śniegu szybko przemaka i może się zniszczyć, jeśli nic z tym nie zrobimy. Sprawdź, jak porządnie wysuszyć buty.

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wysuszyć buty? Nie popełniaj popularnego błędu

Wiele osób chcąc szybko wysuszyć swoje obuwie stawia je na kaloryferze lub sięga po suszarkę. Jest to ogromny błąd, którego można już nie naprawiać. Pod wpływem nagłego ciepła buty zmieniają swój kształt i psuje się materiał. Szczególnie narażone na szkody jest obuwie skórzane. Nie wystawiaj także butów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ stracą swój kolor.

Przemoczone buty — jak temu zaradzić? Włóż do nich specjalny produkt

Jeśli twoje buty są przemoczone, nie sięgaj po źródła ciepła. Przed osuszaniem trzeba je odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności dokładnie przetrzyj obuwie suchą ściereczką, która usunie pozostałe krople. Następnie wsyp do butów woreczek ryżu i pozostaw na kilka godzin. Ryż szybko pochłonie wilgoć nawet z trudno dostępnych zakamarków. Możesz użyć także zwykłego ręcznika papierowego. Po wysypaniu różu włóż do butów drewniane prawidła. Nadadzą obuwiu odpowiedni kształt i pochłoną resztkę wilgoci.

Brzydki zapach z butów. Jak go usunąć?

Z długo noszonych butów wydziela się brzydki zapach, który dodatkowo podbija wilgoć po przemoczeniu. Gdy obuwie już wyschnie, wsyp do niego sodę oczyszczoną. Wsiąknie resztki wody i zniweluje smród. Wysyp ją po kilku godzinach, a resztki proszku możesz usunąć odkurzaczem. Podobne zastosowanie mają torebki herbaty.

Więcej o: