Ta fryzura inspirowana latami 70. podbija internet. Cięcie "motylek" czyli niesamowita objętość

To cięcie zyskuje coraz większą popularność w sieci. Nie ma się czemu dziwić, ta fryzura nadaje włosom objętości i sprawia, że wyglądają jak prosto z czerwonego dywanu. Cięcie "motylka" czy butterfly haircut to efekt rodem z lat 70., któremu nie brak nowoczesnego tonu.

Moda zawsze wraca. W szczególności pokolenie gen Z upodobało sobie nostalgię i odkopuje z archiwów popkultury trendy. Butterfly haircut jest jednym z nich, to swojego rodzaju połączenie modnego w latach 70. shaga i charakterystycznej dla lat 90. fryzury typu blowout, z której słynęły supermodelki. Mode cięcie ma swoją podstawę w warstwach, bez których nie udałoby się osiągnąć zamierzonego efektu "skrzydeł motyla".

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda cięcie motyla i jak je zrobić? Fale pełne objętości

Fryzura butterfly haircut już od jakiegoś czasu zyskuje popularność. Ta fryzura sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również będzie zachwycała na imprezach. Znakiem rozpoznawczym tej fryzury są warstwy. Cięcie "motylka" to włosy nierównej długości, dłuższe na dole (spodnie warstwy) i coraz krótsze w kierunku góry (im bliżej korony głowy, tym krótsze). Właśnie to schodkowe, nierówne cięcie sprawia, że włosy wyglądają na lekkie i pełne objętości. Dzięki temu przypominają skrzydła motyla, czemu zawdzięczają swoją nazwę. W przeszłości nosiła tę fryzurę Farah Fawcett. Jednak samo cięcie nie wystarczy. Bardzo ważny jest również sposób stylizacji. Lekkości tej fryzurze dodają także charakterystyczne fale, które możemy uzyskać poprzez wywijanie pasm włosów na zewnątrz. Poniżej przedstawiamy tutorial jak samemu wykonać cięcie motyla.

Ważny element cięcia "motylka". Curtain bangs

Grzywka curtain bangs – zwana także grzywką na boki, zyskuje popularność nie tylko w cięciu butterfly haircut, ale również sama. Nic w tym dziwnego, jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji dla kobiet, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, ale nie chcą za bardzo szaleć. Grzywka na boki to zwiewna, lekka i cieniowana grzywka przypominająca kurtynę. Ma przedziałek na środku i okala twarz po obu stronach. Jej długość zależy wyłącznie od preferencji klientki i wyglądu jej twarzy. Może sięgać brwi bądź być zdecydowanie dłuższa, na przykład do linii żuchwy. W przeciwieństwie do klasycznej grzywki grzywka curtain bangs pozostawia czoło częściowo lub niemal całkowicie odsłonięte.

 
Więcej o: