Jak usunąć kamień w łazience? Sięgnij po produkt za 5 złotych. Dzięki niemu osad zniknie w mig

Jak usunąć kamień z kranu? Bez wątpienia, jednym z najgorszych zabrudzeń, jest trudny do wyczyszczenia kamień pojawiający się na powierzchniach, które mają kontakt z wodą. Na szczęście dzięki tym domowym sposobom w mgnieniu oka pozbędziesz się nieestetycznych zacisków.

Kamienny osad pojawia się na kabinie prysznicowej, armaturze czy w wannie w wyniku kontaktu tych miejsc z wodą. Zanim utworzy się kamień, pojawiają się żółte i białe ślady, jednak jeśli nie są one sprzątane regularnie, to mogą prowadzić do powstania twardego i trudnego do usunięcia osadu. Jak sobie z nim poradzić domowymi sposobami? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Wystarczy wlać brązowy napój

Z twardym osadem kamiennym bez trudu poradzi sobie ten popularny napój, czyli colę. Najlepiej usunie kamień, który pojawił się wewnątrz muszli klozetowej. Wystarczy wlać do niej pół litra tego napoju, a następnie pozwolić mu działać przez około godzinę. Po tym czasie czyścimy toaletę szczotką. To powinni sprawić, że nieestetyczny osad zniknie. Co więcej, ten trik nie tylko usunie nalot, ale też udrożni rury

Jak usunąć kamień z armatury? Doskonały trik na pozbycie się osadu

Do usunięcia kamienia z kabiny prysznicowej lub armatury warto użyć domowej pasty czyszczącej. Do jej przygotowania potrzebujemy wyłącznie trzech łyżeczek sody oczyszczonej i jednej łyżki wody. Po zmieszaniu obu składników nakładamy ją na miejsca, w których pojawił się kamień. Roztwór należy pozostawić na dwie godziny. Później przy pomocy gąbki lub szmatki zmywamy go i wycieramy powierzchnię do sucha. 

Jak usunąć kamień z umywalki? Ten owoc zdziała cuda

Kolejnym domowym sposobem na pozbycie się kamienia z łazienki jest sięgnięcie po sok z cytryny. Wystarczy, że wyciśniemy go z jednej cytryny, a następnie wlejemy do butelki z atomizerem i spryskamy nim miejsca, w których utworzył się osad. Produkt nanosimy co kilka minut. Na koniec spłukujemy go wodą i wycieramy do sucha. 

Więcej o: