Opuncja figowa. Mało kto wie o jej upiększającym działaniu. Krem z tej rośliny wygładzi skórę

Mało kto wie, jakie właściwości ma opuncja. Jak się okazuje, jej owoce są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Krem z tej rośliny wygładzi skórę, a olejek pomoże w leczeniu różnych chorób. Wyjaśniamy, jakie zastosowanie ma opuncja i jak ją pielęgnować.

Opuncja pochodzi głównie z Meksyku. Ten rodzaj kaktusa jest jadalny i stosowany w lecznictwie. Ma właściwości zdrowotne, a olejek z tej rośliny można znaleźć w wielu produktach. Trzeba jednak na nią uważać. Opuncja, tak jak kaktus, ma mnóstwo drobnych igiełek, które przypominają włoski. Z tego powodu dzieci i zwierzęta nie postrzegają jej jako niebezpieczniej, dlatego warto trzymać tę roślinę w niedostępnym dla nich miejscu. Jak dbać o opuncję, aby rosła długo i zdrowo?

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o opuncję? Roślina nie jest trudna w uprawie

Pielęgnacja opuncji nie jest skomplikowana, ale trzeba znać kilka zasad, żeby czuła się w domu jak u siebie. Roślina pochodzi z ciepłych krajów, dlatego jej stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione. Opuncja toleruje wysokie temperatury, jednak w okresie spoczynku od października i marca najlepiej będzie się czuć w 8-14 stopniach. W przeciwnym razie nie zakwitnie ponownie na wiosnę. Kaktusy są sukulentami, które podlewamy umiarkowanie, a zimą i jesienią ograniczamy to do minimum.

Właściwości opuncji. Ten kaktus jest bogaty w witaminy

Opuncja jest źródłem wielu składników odżywczych. Zawiera witaminy A, E, C i te z grupy B. Dodatkowo jest bogata w fosfor, wapń, potas, magnez i żelazo. Owoce tej rośliny zabierają z kolei błonnik. Opuncja ma świetne działania na ludzki organizm. Jest wykorzystywana przy leczeniu astmy i marskości wątroby, ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne.

Jakie zastosowanie ma olejek z opuncji? Wykorzystasz go na kilka sposobów

Olejek z opuncji jest często stosowany w przemyśle kosmetycznym. Roślina jest znana ze swoich właściwości odmładzających, nawilżających i wygładzających skórę. Z tego powodu olejek można znaleźć w wielu produktach, przede wszystkim w kremach przeciwzmarszczkowych. Skóra po takiej pielęgnacji będzie ściągnięta i odżywiona. Opuncja jest również wykorzystywana w lekach przyspieszających gojenie ran.

Więcej o: