Kiedy adoptowała małego kota, nie miała o tym pojęcia. Z biegiem czasu przeżyła szok!

Chastity Hobbs adoptowała trzymiesięcznego kotka w lipcu 2022. Nie spodziewała się jednak, że mały mruczek zmieni się nie do poznania. Kusa nie ma jeszcze roku, a jego rozmiar wciąż się zmienia. Właścicielka nie ukrywa zdziwienia!

Chasitity Hobbs to amerykańska influencerka, która na swoim profilu na Instagramie dzieli się informacjami o swoich pasjach, czyli zwierzętach, roślinach i projektach DIY. Choć posiada kilka zwierząt, szczególne zainteresowanie u obserwujących wzbudza jej dziewięciomiesięczny kot Kusa. Zachwyca on nie tylko pięknym jasnym futrem i osobowością, ale przede wszystkim swoimi rozmiarami.

Zobacz wideo Czy istnieje coś słodszego niż mały kotek? Zdecydowanie nie

Jesteś miłośnikiem kotów? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy to przypadkiem nie jest dziki kot? Z małego mruczka zmienił się w giganta

Chastity przyznaje, że gdy adoptowała małego kociaka, nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo on urośnie. Przyznaje jednak też, że nie może się doczekać, żeby zobaczyć jego wzrost i pełne rozmiary. Nagranie ukazujące, jak Kusa zmieniał się na przestrzeni miesięcy, niewątpliwie robi wrażenie, a wielu komentujących porównuje mruczka m.in. do lwa.

Wydaje mi się, że przez przypadek adoptowałaś pumę. Zdarza się najlepszym z nas.
To lew.
Musi zacząć płacić czynsz

- czytamy w komentarzach.

 

Kusa to Maine Coon. Ta rasa to największe koty domowe

Wytłumaczeniem rozmiarów, jakie osiąga Kusa, jest jego rasa. Jest on bowiem przedstawicielem rasy Maine Coon. Ich cechą charakterystyczną, poza wielkością, są duże, trójkątne, wysoko osadzone uszy, zakończone pędzelkami, co upodobnia je do rysia. Dorosłe osobniki tej rasy mogą ważyć nawet 11 kg, a rekordzista osiągnął wagę 15 kg przy 123 cm długości. Co więcej, podczas gdy większość kotów kończy wzrost do pierwszego roku życia, u Maine Coon proces ten trwa aż do 4-5 roku życia. Okazuje się zatem, że Kusa może być jeszcze większy niż obecnie.

 

Kusa to wyjątkowy pieszczoch. Potrzebuje bardzo dużo uwagi

Na jednym z zamieszczonych nagrań Chastity pokazała też porównanie rozmiarów pomiędzy jej pozostałymi kotami. Właścicielka twierdzi, że pomimo zdecydowanej przewagi wielkością, Kusa nie dominuje nad swoimi kompanami. Wymaga za to bardzo dużo uwagi od niej samej i nie odstępuje jej na krok.

 
 
Więcej o: