Zostawiasz szklankę wody przy łóżku na noc? Uważaj, bo grożą ci tragiczne skutki

Wiele z nas zaczyna dzień od szklanki wody. To dobry zwyczaj, o ile nie jest to woda pozostawiona dnia poprzedniego. Jak się okazuje, pozostawianie szklanki obok łóżka na noc nie jest dobrym nawykiem. Może być nawet niebezpieczne!

Przez życie wyrabiamy sobie różne nawyki, a jednym z nich jest picie wody o poranku. Szykowanie wody już w nocy na poranek sprawia, że nie zapominamy o wypiciu szklanki wody po przebudzeniu, jednak ma to również negatywne skutki. Jakie?

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szklanka wody na noc w sypialni? Poznaj negatywne skutki

W nocy często budzimy się spragnieni, jak i o poranku mamy ochotę od razu napić się szklanki wody. Dla niektórych osób to już taki rytuał — pobudka, szklanka wody, prysznic itd. Jednak czy zostawianie szklanki wody na noc jest zdrowe? Mało popularna opinia mówi o tym, że może to zaszkodzić. Szklanka wody pozostawiona na noc jest idealnym miejscem na rozwój grzybów i bakterii, a do szklanki wody łatwo dostanie się również kurz czy mucha. 

Noga owinięta folią aluminiową Owiń stopy folią aluminiową. Ten banalny trik niesie wiele korzyści

Nie pij wody z rana w ten sposób! To niebezpieczne dla zdrowia

Picie wody z rana jest jak najbardziej zdrowe i dozwolone, jednak jeśli pijesz wodę ze szklanki, która stała całą noc przy łóżku, może to okazać mało skuteczne. W takim przypadku, jeśli musisz mieć przy sobie przez całą noc wodę w razie pragnienia oraz aby z rana nie zapomnieć o swoim rytuale, wybierz wodę w butelce. Dzięki temu woda będzie zabezpieczona zakrętką, więc nic nie dostanie się do środka, ani nie zostanie ona przypadkowo przewrócona w czasie snu. Możesz wybrać też bidon.

pranie białych skarpetek Jak wybielić skarpetki domowym sposobem? Weź drobne i idź do apteki!

Jaką wodę pić na czczo? Dołóż plasterek tego owocu

Jeśli chcesz zacząć wprowadzać do swojego życia zdrowy nawyk picia wody z rana, warto do takiej szklanki z wodą niegazowaną dodać kawałek cytryny. Picie wody z rana nawodni organizm oraz świetnie zadziała na układ pokarmowy. Taki nawyk potrafi również dobrze zadziałać na nawilżenie skóry.

Więcej o: