Jaki kamień jest przypisany do twojego znaku zodiaku? Wiele osób nosi je na szczęście

Kamienie szlachetne zachwycają swoim pięknem. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego są chętnie wybierane jako biżuteria. Wiele osób wierzy, że mają one też ukryte znaczenie i mogą przynosić szczęście. Ich moc ma być większa, jeśli są dobrane do naszego znaku zodiaku.

Kamienie szlachetne były stosowane na całym świecie od tysięcy lat przez uzdrowicieli i alchemików. Niektórzy wierzą też obecnie, że mogą wpływać na nasze ciało, rozum i ducha, a także przynosić szczęście. Z tego względu są często kupowane jako prezenty. Warto wtedy kierować się tym, jaki kamień jest przypisany do znaku zodiaku osoby obdarowywanej. Choć powiązania te należy traktować z przymrużeniem oka, może to dodać podarunkowi bardziej osobistego charakteru.

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ogniste znaki zodiaku. Kamienie dla Barana, Lwa i Strzelca

Idealnym kamieniem dla Barana jest jaspis, który pomaga zachować energię i pewność siebie, choć temu znakowi przypisuje się też diamenty pomagające w dążeniu do celu. Kamieniem szlachetnym Lwa jest onyks, który zapewnia dodatkową inspirację. Kryształ górski to z kolei kamień ochronny Lwów. Kamienie Strzelca to topaz, który przynosi pokój i dobrobyt, oraz rubin zapewniający optymizm i wytrwałość.

Wodne znaki zodiaku. Jaki kamień dla Ryb, Raka i Skorpiona?

Kamieniem przypisanym do ryb jest akwamaryn, który odpycha negatywne wibracje i pomaga wyciszyć umysł. Raki skorzystają na działaniu opalu, który wspiera myślenie o bieżących wydarzeniach w życiu. Dobrym wyborem dla nich jest też karneol, który poprawi ich zdolność do dopasowania się do zmian. Skorpiony z kolei powinny wybrać uspokajający malachit i hematyt, który uczy wybaczania i wyciągania wniosków z błędów.

Znaki zodiaku przypisane ziemi. Kamenie dla Byka, Panny i Koziorożca

Bykowi przypisany jest kwarc różowy, który symbolizuje uczciwość, czystość i zaufanie oraz szmaragd, który chroni przed zazdrością i chciwością. Panny powinny wybrać cytryn, który inspiruje kreatywne rozwiązania problemów. Kamieniem dedykowanym Koziorożcowi jest kamień księżycowy oraz kwarc dymny. Oba minerały pomagają akceptować własne uczucia.

Znaki zodiaku reprezentowane przez powietrze. Jaki kamień dla Wodnika, Bliźniąt i Wagi?

Kamieniem szlachetnym Wodników jest turkus, który chroni przed codziennymi niepowodzeniami i przykrymi doświadczeniami. Bliźnięta skorzystają z uziemiającego i uspokajającego działania agatu. Wagi natomiast powinny wybierać opal, który pobudza kreatywność i wyobraźnię.

Więcej o: