Sprawdzony sposób na muszki owocówki. Domowy odstraszacz zrobisz z tego, co już masz w domu!

Muszki owocówki potrafią być prawdziwym utrapieniem, a co gorsza pozbycie się ich graniczy z niemożliwością. Najczęściej pojawiają się w kuchni, w pobliżu dojrzałych owoców i warzyw lub fermentowanych produktów jak piwo, czy wino. Na szczęście istnieją sprawdzone, domowe sposoby na muszki owocówki, by uwolnić się od natrętnych owadów.

Czasem wystarczy tylko, że położymy na blacie świeże owoce, a chwilę później zlatują się pojedyncze muszki owocówki, by zaraz zamienić się w trudną do wytępienia chmarę. Co gorsza, oprócz atakowania naszych produktów, przenoszą one groźne dla naszego zdrowia bakterie i wirusy. Przedstawiamy najskuteczniejsze, domowe sposoby na pozbycie się natrętnych insektów.

Zobacz wideo Myk Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skuteczny sposób na muszki owocówki. Wypróbuj domowe pułapki

Dobrym sposobem na pozbycie się muszek, będzie przygotowanie pułapki, a następnie wyrzucenie złapanych owadów. Stworzenie jej nie jest trudne. Wystarczy przygotować skórki z owoców i włożyć je do miski, a następnie zakryć folią nakłutą tak, by powstały w niej jak najmniejsze dziurki. Dzięki temu muszki wlecą w pułapkę, ale już się z niej nie wydostaną. Podobne urządzenie możemy stworzyć z plastikowej butelki. Należy tylko odkręcić zakrętkę i przeciąć butelkę na pół. Następnie wlewamy do niej dowolny słodki napój, odciętą część nakładamy na pozostałą tak, by szyjka skierowana była w dół. Na koniec zaklejamy obie części taśmą.

Skuteczne sposoby na pozbycie się muszek owocówek. Proste i tanie metody

Zamiast próbować chwytać muszki w pułapkę, możemy postarać się je odstraszyć. Dobrym pomysłem będzie użycie zapachów, których nie lubią, czyli lawendy i mięty. Możemy w tym celu użyć suszonych lub świeżych roślin, a nawet świeczek zapachowych.

Aby zwabić muszki możemy wypróbować również ocet jabłkowy. Wystarczy, że do słoika lub miski wlejemy ocet i odrobinę płynu do mycia naczyń. Muszki skuszą się na niego i utkną w misce, ponieważ płyn stworzy nieprzepuszczającą powłokę.

Jak zapobiegać muszkom owocówkom? Nie popełniaj tych błędów

Przede wszystkim nie zostawiaj na blacie okruszków jedzenia, dojrzałych owoców oraz niedomkniętych butelek po soku lub winie. Jeśli jednak muszki już się zagnieżdżą, spróbuj pozbyć się ich dokładnie co do jednej, żeby nie wróciły, a produkty spożywcze jak najdokładniej umyj.

Więcej o: