Czyszczenie dywanów na sucho, szybko i skutecznie. Domowy trik na ekspresowe sprzątanie!

Jak wyczyścić dywan w domu? Niekiedy zdarza się, że odrobina wina czy potrawy wyląduje na dywanie. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście najlepiej zacząć działać szybko. Poznaj sposoby na wyczyszczenie dywanu na sucho.

Brudny dywan to coś, co można spotkać w wielu domach. Małe dzieci potrafią pomalować dywan kredkami, niosąc potrawy na obiad, może zdarzyć się, że wylejemy coś na podłogę, a dywan również na tym ucierpi. Czysty dywan to ozdoba każdego domu, więc należy o niego dbać. Jak wyczyścić brudny dywan domowym sposobem? Poznaj sposoby na czyszczenie dywanów na sucho.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić dywan na sucho domowym sposobem? Użyj tego produktu

Czyszczenie dywanu na sucho można wykonać za pomocą sody oczyszczonej, czyli środka, który potrafi zdziałać cuda! Na początek odkurz dywan, następnie całe opakowanie sody oczyszczonej wysyp na dywan i pozostaw go tak na godzinę. Kolejny krok to ponownie odkurzenie dywanu. Jeśli twój dywan jest bardzo mocno zabrudzony, możesz wysypaną sodę na dywanie zostawić na całą noc. Soda usunie nieprzyjemny zapach z wykładziny i przywróci jej kolor.

Czyszczenie dywanu na sucho. Wymieszaj to z wodą

Tak, dywan możesz wyczyścić na sucho, korzystając w tym z wody. Na początek odkurz dywan, a następnie w misce wymieszaj pół litra wody, 250 ml octu i dwie łyżki soli. W takiej mieszance zamocz gąbkę i dokładnie ją odciśnij. Następnie zacznij szorować wykładzinę w brudnych miejscach gąbką. Po wyczyszczeniu zaleca się ponowne odkurzenie dywanu.

Czysty dywan bez wody. Wystarczą 3 łyżki

Ten domowy sposób znany jest od lat i potrafi wyczyścić dywan migiem. Wystarczy, że wymieszasz pół kilograma skrobi ziemniaczanej z 3 łyżkami płatków mydlanych. Wymieszane składniki należy wysypać na dywan i wcierać szczotką lub ścierką. Po czyszczeniu warto zostawić dywan na 30 minut, a następnie można wszystko odkurzyć.

Więcej o: