Wetrzyj ten produkt we włosy, by szybko odświeżyć fryzurę. Domowy suchy szampon zrobisz w mgnieniu oka

Wiele osób korzysta z możliwości, jakie daje suchy szampon. Jeśli nie mamy czasu na mycie włosów lub zaskoczy nas niespodziewana wizyta, często ratuje naszą głowę. Co zrobić, jeśli nie mamy go w domu? Suchy szampon można łatwo zastąpić domowymi produktami. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Zdarza się, że po ciężkim dniu nie mamy siły na mycie włosów lub nie planujemy żadnego spotkania, ale nagle musimy wyjść z domu. Nasza fryzura z pewnością nie wygląda wtedy zjawiskowo, a wręcz przeciwnie. Włosy są przetłuszczona i oklapnięte. W takich sytuacjach zwykle ratuje nas suchy szampon, ale co jeśli nie mamy go teraz pod ręką? Sprawdź, jakie produkty pomogą w odświeżeniu fryzury.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić suchy szampon? Ten proszek pewnie masz w swojej kuchni, sprawdź to!

Jeżeli w pobliżu nie ma suchego szamponu, warto ratować się tym, co znajdziemy w domu. Może to być mąka ziemniaczana. Wystarczy oprószyć ją na głowę, delikatnie wmasować w skórę i odczekać kilka minut, a na koniec dokładnie wyczesać włosy. Mąka wchłonie brud, którego pozbędziemy się przy pomocy szczotki. Jeżeli twoje włosy są bardzo ciemne, możesz wymieszać mąkę z kakao, by nie zostawić białych śladów. Fryzura będzie odświeżona na kilka godzin. Trzeba jednak pamiętać o tym, by w najbliższej wolnej chwili umyć dokładnie włosy. Jeżeli chcesz, by twój domowy suchy szampon miał ładny zapach, możesz wkruszyć do niego lawendę, a następnie odsiać przed nałożeniem produktu na głowę.

Kobieta z grzywką Hit z Tiktoka na ułożenie grzywki. Doskonały sposób na objętość

Naturalny suchy szampon. Jak sobie poradzić w nagłej sytuacji?

Kolejnym prostym sposobem na odświeżenie fryzury jest lakier do włosów. Rozpyl go przy samej skórze głowy i odczekaj do zupełnego wyschnięcia. Po tym czasie intensywnie rozczesz włosy. W ten sposób pozbędziesz się resztek lakieru, a razem z nim brudu. Włosy po takim zabiegu będą wyglądać lepiej, chociaż ten sposób ma swoje wady. Włosy u nasady mogą być twarde, ale jeśli nie mamy pod ręką żadnego innego produktu, to najlepsze wyjście.

Ten sposób konturowania optycznie odmładza o 10 lat! Sposób z TikToka na uniesione policzki i duże usta Sposób z TikToka na konturowanie. Policzki, usta i optyczne odmłodzenie

Czym zastąpić suchy szampon? Wypróbuj ten trik

Jeżeli nie chcesz stosować żadnych dodatkowych produktów i obciążać nieumytej głowy, możesz wypróbować trik z gazą. Owiń nią szczotkę i porządnie wyczesz włosy. W ten sposób cały brud zbierze się na gazie, a fryzura będzie sprawiać wrażenie świeżej. 

Pamiętaj, że przedstawione sposoby nie są alternatywą mycia włosów, tylko tymczasowym rozwiązaniem, jeśli nie mamy w danej chwili czasu na lepszą pielęgnację.

Więcej o: