Jak pozbyć się pająków z domu? Gdy poczują ten zapach, znikną z twojego mieszkania w kilka chwil

W naszym domach zazwyczaj spotykamy kątniki, kosarze i nasoszniki trzęsie. Choć nie zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet pozwalają nam walczyć z muchami i komarami, to część osób nie przepada za nimi. Jak się ich szybko pozbyć? Wystarczy zastosować jeden z tych trików.

Pająki pojawią się w naszych domach, nawet kiedy dbamy o czystość i często odkurzamy. Jak w takim razie pozbyć się ich z mieszkania? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak pozbyć się pająków domowym sposobem? Postaw je na parapecie, a znikną

Zimą pająki szukają schronienia przed śniegiem i mrozem. Chętnie wprowadzają się do naszych mieszkań, jednak wiele osób nie przepada za tymi pajęczakami i chce jak najszybciej pozbyć się ich z domu. Jak to zrobić w humanitarny sposób? Wystarczy, że w twoim domu pojawią się kasztany. Połóż je na parapecie obok okna, to sprawi, że nieproszeni goście w mgnieniu oka znikną z twojego mieszkania. Zapach kasztanów skutecznie je odstraszy.

Jak pozbyć się pająków? Te zapachy skutecznie je odstraszą

To nie jedyny trik, który sprawi, że pająki opuszczą twoje mieszkanie. Pomogą nam w tym także olejki eteryczne o zapachu mięty, drzewa herbacianego czy lawendy. Dostaniemy je w każdej aptece za kilka złotych. Wystarczy, że zmieszamy jeden z tych olejków z wodą w proporcji 1:9 i przelejemy je do butelki z atomizerem, a następnie spryskamy miejsca, w których pająki lubią się pojawiać

Jak pozbyć się pająków z mieszkania. Wystarczy sok z tego owocu 

Naszym sprzymierzeńcem w odstraszaniu pająków jest także cytryna. Jak przygotować domowy preparat, który wykurzy pająki z mieszkania? Wyciśnij sok z cytryny i zmieszaj go z wodą, a następnie i przelej do butelki z atomizerem. Im więcej będzie soku, tym lepiej. Teraz wystarczy tylko spryskać miejsca, gdzie pojawiają się pajęczaki. 

Więcej o: