Wsyp to do doniczki, a kwiaty rozkwitną jak szalone. Banalny trik, który już zawsze będziesz używać

Każdy z nas chciałby, żeby jego kwiaty pięknie, bujnie rosły. Niestety nie zawsze tak się dzieje, a przyczyn może być naprawdę wiele. Znamy jednak kilka domowych sposobów, dzięki którym rośliny będą kwitły jak szalone. Sprawdź, co musisz zrobić.

Jeśli twoje kwiaty nie chcą prawidłowo rosnąć, na początek spróbuj zacząć od nawożenia. Najprawdopodobniej brakuje im bowiem wystarczającej ilości składników odżywczych, a dzieje się tak, gdy roślina ma słabe korzenie. Polecamy w tym celu nasze domowe sposoby na naturalne nawozy. Są tanie i bardzo skuteczne.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wsyp to do doniczki, a kwiaty rozkwitną jak szalone. Naturalne nawozy są coraz popularniejsze

Odżywkę dla rośliny możesz stworzyć samodzielnie. Nie dość, że będzie tańsza, to jeszcze bardziej ekologiczna i bezpieczniejsza od sztucznych nawozów. Najlepszym produktem okazuje się banan. Jest bowiem pełen składników, odpowiadających za zdrowy wzrost roślin. Skórka tego owocu posiada fosfor, potas oraz wapń, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kwiatów. Aby zrobić naturalny nawóz z banana, wystarczy wysuszyć skórkę w piekarniku, a następnie zetrzeć ją, bądź pokroić na niewielkie części. Po tym możemy albo umieścić ją bezpośrednio w ziemi i lekko wymieszać, albo najpierw zalać wodą i taką miksturą podlewać nasze rośliny.

Nawóz ze skrobi ziemniaczanej. Wystarczy jedna łyżeczka, by cieszyć się pięknymi kwiatami

Idealnym wyborem będzie także skrobia ziemniaczana lub kukurydziana, ponieważ ma w swoim składzie te same składniki odżywcze, co banan. Jeśli więc mamy ją pod ręką, warto to wykorzystać. Nawożenie skrobią jest wyjątkowo proste i szybkie. Wystarczy rozkopać lekko glebę, wyjąć około dwa centymetry ziemi z wierzchu i wsypać do środka łyżeczkę mąki. Na zakończenie należy przysypać ją świeżą ziemią. Regularne stosowanie nawozów przyniesie zadowalające efekty.

Nie wyrzucaj fusów z kawy. Ten naturalny nawóz bije rekordy popularności

Jednym z najpopularniejszych, domowych nawozów są fusy po kawie. Okazuje się, że one również są pełne związków potasu i mogą dobrze działać na wzrost kwiatów. Jak je wykorzystywać? To proste. Wystarczy raz na dwa tygodnie wsypać fusy bezpośrednio na wierzchnią warstwę ziemi w doniczce lub gleby w ogrodzie. Ten sposób jest szczególnie polecany dla roślin zewnętrznych, ponieważ pozostałości po kawie przyciągają dżdżownice, które spulchniają ziemię.

Więcej o: