Jak zaoszczędzić? Genialny trik na zmniejszenie zużycia wody. Wystarczy umieścić to w spłuczce

Jak zaoszczędzić wodę w domu? Pomoże ci w tym jeden niepozorny przedmiot, który sprawi, że zużycie wody się zmniejszy, a w twoim portfelu znajdzie się więcej pieniędzy. Podpowiadamy także, jakie nawyki warto wprowadzić, aby zużywać w ciągu dnia mniej wody.

Podczas spłukiwania wody w toalecie zużywamy za każdym razem kilka litrów wody. Część spłuczek jest wyposażona w podwójny tryb spłukiwania, dzięki temu mamy wpływ na zmniejszenia zużycia wody. Co, jednak jeśli nasza spłuczka nie ma takiej opcji? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak zmniejszyć zużycie wody? Włóż plastikową butelkę do spłuczki 

Ten prosty trik sprawi, że rachunki za wodę znacznie się zmniejszą. Potrzebujemy do niego wyłącznie plastikowej butelki. Na początku należy zakręcić zawór doprowadzający wodę. Kolejnym krokiem jest opróżnienie zbiornika spłuczki. Później wypełniamy plastikową butelkę o pojemności 0,5 litra wodą. Podnosimy klapę spłuczki i wkładamy do niej butelkę i zamykamy ją. Na koniec odkręcamy zawór. Butelka znajdująca się w spłuczce sprawi, że znajdzie się w niej mniejsza ilość wody, a jej zużycie będzie o wiele mniejsze. 

Sposoby na zaoszczędzenie wody. O czym warto pamiętać? 

Jednym z powodów dużego zużycia wody są różnego rodzaju usterki. Takie jak cieknący kran. Należy zwrócić uwagę także na spłuczkę, ponieważ często zdarza się, że przepuszcza wodę. W uniknięciu nadmiernego zużycia wody pomogą także regularne kontrole sieci kanalizacyjnej, a w razie potrzeby wymiana nieszczelnych elementów, które odpowiadają za zwiększenie zużycia wody

Jak zaoszczędzić wodę? Dzięki temu twoje rachunki będą niższe 

Jeśli chcemy zmniejszyć zużycie wody, powinniśmy wprowadzić do naszego życia kilka nawyków. Jednym z nich jest zakręcanie wody podczas mycia zębów, twarzy czy golenia się. Warto także zrezygnować z długich kąpieli i wybierać szybkie prysznice. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie wody, jest zbieranie deszczówki, którą później możemy wykorzystać np. do podlewania kwiatów

Więcej o: