Domowy sposób na wypadające włosy. Dodaj ten produkt do szamponu i umyj głowę, a nie pożałujesz

Skuteczny sposób na wypadanie włosów pomoże ci pozbyć się tego uciążliwego problemu. Zamiast kupować drogie kosmetyki, wypróbuj ten prosty trik. Dodaj do szamponu produkt, który najprawdopodobniej masz już w kuchennej szafce. To sprawdzany, babciny sposób na wypadanie włosów.

Wypadanie włosów to spory problem, z którym boryka się wiele osób. Nie dosyć, że przez to włosy są przerzedzone, to na dodatek ich mycie kojarzy się tylko z wyciąganiem kolejnych kosmków, nie tylko z głowy, ale również z odpływu. Oprócz tego włosy można znaleźć dosłownie wszędzie - zarówno na podłodze, dywanie, jak i łóżku, czy na ubraniach. Na szczęście istnieje domowy sposób, aby sobie z tym poradzić, nie wydając masy pieniędzy na kosmetyki. Zastosuj to rozwiązanie, a twoje włosy przestaną wypadać. 

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy wypadają? Istnieje naprawdę dużo przyczyn 

Powodów wypadania włosów może być naprawdę sporo. Dlatego warto przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Nieodpowiednia dieta, stres i mała ilość snu mogą mieć wpływ na nasze włosy. Zła pielęgnacja fryzury, czy częste suszenie, prostowanie i rozjaśnianie kosmyków również mogą wpływać na ich wypadanie i złą kondycję. 

Peeling do skóry głowy. Czy może pomóc na wypadanie włosów? 

Okazuje się, że peeling działa bardzo dobrze na włosy. Nie tylko dokładnie czyści skórę głowy z obumarłego naskórka, ale także może pomóc wyregulować pracę gruczołów łojowych. Na dodatek poprawia krążenie, co może doprowadzić nawet do wzrostu włosów albo przynajmniej zapobiec ich wypadaniu. Aby cieszyć się takimi efektami, należy jednak stosować peeling regularnie, ale nie codziennie. 

Domowy sposób na wypadanie włosów. Masz to w kuchennej szafce 

Nie trzeba kupować peelingów w sklepie. Możesz wykorzystać produkt, który pewnie masz już w domu. Zamiast dodawać go do herbaty, wykorzystaj go do pielęgnacji. Mowa tutaj o cukrze, który działa jak naturalny peeling. Dodaj trzy łyżeczki cukru do szamponu i umyj głowę. Dzięki temu oczyścisz skórę głowy. Pamiętaj, aby stosować go regularnie, najlepiej co dwa lub trzy mycia. Jednak wcześniej warto skonsultować się ze specjalistą.

Więcej o: