W jakiej temperaturze prać pościel? Lepiej to sprawdź! Już nigdy nie popełnisz popularnego błędu

Ponieważ pościel ma nieustanny kontakt z naszym ciałem, powinniśmy o nią zadbać. Wiele osób zastanawia się, jak prać poszewki i prześcieradła, w ilu stopniach oraz jakich środków używać, by zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo. W naszym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania.

Zastanawiasz się w ilu stopniach oraz jak często prać pościel? Warto pamiętać, że nie bez znaczenia jest temperatura, częstotliwość oraz środki, używane przez nas do prania. Sprawdź, jak najlepiej prać tekstylia oraz jakich zasad przestrzegać.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często powinniśmy prać pościel? Lepiej to sprawdź! Prawdopodobnie robisz to za rzadko

Warto pamiętać, iż pościel, kiedy jest używana przez nas codziennie, bardzo szybko gromadzi pot i kurz. Im dłużej więc na niej śpimy, tym więcej pojawia się zarazków, które mogą szkodzić naszej cerze i drogom oddechowym. Dlatego też poszewki powinniśmy wymieniać stosunkowo często, najlepiej minimum raz w tygodniu, dzięki temu unikniemy konsekwencji zdrowotnych.

W jakiej temperaturze prać pościel? Zwróć na to uwagę, inaczej zaszkodzisz swojemu zdrowiu

To, w jakiej temperaturze powinniśmy prać pościel, zależy głównie od materiału, z którego została uszyta. Jeśli mamy do czynienia z poszewkami bawełnianymi, najlepszym wyjściem będzie ustawienie 60 stopni Celsjusza. Z kolei pościel syntetyczna może być prana w 40 stopniach. Odpowiedni dobór temperatury sprawi, że na pewno pozbędziemy się bakterii i roztoczy, a przy okazji nie zniszczymy materiału. Jeśli chcemy, możemy dodać do pralki płyn zmiękczający, dzięki temu tekstylia będą milsze w dotyku.

Jak prawidłowo prać pościel? Przeczytaj, a już nigdy nie popełnisz popularnego błędu

Niewiele osób o tym pamięta, a jest to ogromnie ważne w przypadku prania pościeli. Mianowicie, zanim wrzucisz poszewki i prześcieradło do prania, upewnij się, że zostało dobrze przygotowane. Przede wszystkim posortuj tekstylia i nie mieszaj pościeli z ręcznikami, ubraniami oraz ciężkimi materiałami. Zwróć także uwagę na kolory, mieszanie białej pościeli z kolorowym praniem sprawi, że prawdopodobnie zafarbuje. Pod żadnym pozorem nie wkładaj do bębna materiału złożonego w kostkę. Pamiętaj też, żeby dokładnie zapiąć poszewki tak, by nie plątały się w nie mniejsze rzeczy. Jeśli masz jakieś wątpliwości, najlepiej zerknij na metkę wszytą w pościel, powinny się tam znajdować wszelkie wskazówki dotyczące prania.

Więcej o: