Jak pozbyć się much z domu? Ten zapach, choć przyjemny dla ludzi, szybko je przegoni!

Muchy to owady, które potrafią wywołać irytację, szczególnie latem, gdy jest ich dość sporo. Niestety, sposób na muszki owocówki, ale i sposób na muchy duże, warto znać przez cały rok. Zdarza się, że pojawią się w domu nawet i zimą. Jak się ich pozbyć?

Muchy, czyli owady, które najczęściej wlatują z dworu do naszych domów i potrafią solidnie poprzeszkadzać. Owady te często siadają na jedzeniu, zostawiając tam bakterie, budzą nad ranem i nie dają zasnąć nocą. Muchy to niestety niezbyt mile widziani goście w wielu domach. Jak pozbyć się much domowym sposobem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak pozbyć się much? Ten zapach sprawi, że odlecą

Muchy nienawidzą pewnej rośliny, która często wykorzystywana jest w aromatach używanych do ciast. Oczywiście mowa tutaj o wanilii. Sposób z wanilią na muchy zna wiele osób, a ci, co z niego korzystają, uważają za niesamowicie efektywny! Wanilię na muchy można zastosować w różnej formie. Jeśli masz odświeżacz do powietrza o zapachu wanilii, możesz popsikać nim pomieszczenie, w którym są muchy. Waniliowe olejki do ciast również mają dość mocny zapach, dlatego warto wlać odrobinę olejku do miseczki i poczekać aż zacznie działać. Jednym z lepszych sposobów jest zakupienie czystego ekstraktu z wanilii i wymieszanie go z wodą. Taką miksturę należy przelać do spryskiwacza i popsikać miejsca lub pomieszczenia z muchami.

Domowe odstraszacze na muchy są tanie i skuteczne!

Muchy nie lubią zapachu wanilii, ale również nie przepadają za miętą czy trawą cytrynową. Środek odstraszający na muchy możesz zrobić w łatwy sposób w domu. Olejek z mięty pieprzowej lub olejek z trawy cytrynowej rozcieńcz z wodą i przelej do spryskiwacza. Postępujemy tutaj tak samo, jak w przypadku ekstraktu z wanilii, więc taką miksturą można spryskać miejsca, w których nagminnie pokazują się muchy. Spryskanie całego mieszkania oczywiście nie zaszkodzi, jednak w takiej sytuacji warto opuścić cztery kąty i wyjść np. na spacer.

Więcej o: