Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw? Wypróbuj ten sposób, a już nigdy go nie wyrzucisz

Jednorazowe młynki po pieprzu, soli, czy innych przyprawach są najczęściej na tyle ładne i praktyczne, że chcielibyśmy wykorzystać je jeszcze raz. Okazuje się, że można w prosty sposób to zrobić. Sprawdź, jak szybko otworzyć taki młynek, zamiast go wyrzucać.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób otworzyć jednorazowy młynek po przyprawach, to zapewniamy, że jest to banalnie proste. Potrzebujesz jedynie dwóch rzeczy, aby móc ponownie wykorzystać wygodne pudełko. Zobacz, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze domowym sposobem.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednorazowy młynek do przypraw. Warto go zostawić, sprawdź dlaczego

Młynki do przypraw i kawy potrafią sporo kosztować. Nierzadko zdarza się, że kupujemy gotowe przyprawy już w pojemnikach do mielenia. To dobra okazja, by po wykończeniu produktu wykorzystać opakowanie. Nie dość, że nie wydamy pieniędzy, to jeszcze wesprzemy środowisko. Poza tym świeżo zmielone przyprawy uwalniają o wiele więcej smaku i aromatu, o czym warto pamiętać kiedy szykujemy jakieś danie.

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw? Wypróbuj ten sposób

Jednorazowe pudełko wcale nie musi być jednorazowe przy odrobienie wyobraźni. Jak zatem uratować młynek do przypraw, by móc ponownie go wykorzystać? Z pomocą przychodzi instrukcja krok po kroku, jak do tego podejść. Jedyne czego potrzebujesz, by zacząć działać to pojemnik z zagotowaną wodą.  Gdy masz już gorącą wodę w garnku lub misce, powoli włóż do niej młynek na kilka sekund w taki sposób, aby plastikowa część była całkowicie zanurzona. Uważaj tylko, by nie trzymać jej we wrzątku za długo. Chwila wystarczy, żeby plastik lekko zmiękł, a nakrętkę można było zdjąć bez problemu. Po dokładnym osuszeniu pojemnik możemy ponownie napełnić wybraną przyprawą. Dla ułatwienia polecamy również obejrzeć wideo na YouTube.

 

Do czego jeszcze możemy wykorzystać powyższy sposób? Daj drugie życie butelkom i słoikom

Sposób z wrzątkiem możemy wykorzystać również w przypadku jakichkolwiek innych pojemników o podobnej formie, których nie chcielibyśmy wyrzucać. Ponadto warto wiedzieć, że niektóre butelki i słoiki z etykietami również możemy ponownie użyć. W tym celu musimy potrzymać szkło nieco dłużej w gorącej wodzie, dzięki czemu naklejka szybko odejdzie i będziemy mieć czysty pojemnik.

Więcej o: