Hit na zmarszczki. Działa jak kwas hialuronowy, a kosztuje tylko 1 zł. Skutecznie napina i nawilża

Cera dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji. Powinna być nawilżana i odżywania witaminami. Dzięki temu zmarszczki będą mniej widoczne. Warto wypróbować maseczkę na twarz. Wystarczą dwa składniki, aby poprawić kondycję skóry. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Z wiekiem skóra traci sprężystość i jędrność. Jest to naturalny proces, jednak nie da się ukryć, że dla wielu osób jest trudny. Można go opóźnić i sprawić, że nie będzie aż tak dotkliwy. Wypróbuj ten domowy przepis na maseczkę. Dzięki niemu twoja twarz będzie promienna, a zmarszczki mniej widoczne. Potrzebujesz zaledwie dwóch składników, które bez trudu dostaniesz w sklepie. Z pewnością będą tańsze niż niejeden specyfik z drogerii. 

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na odmłodzenie skóry. Te produkty mogą pomóc

Kosmetyki do twarzy często są drogie, a ich objętość może nie wystarczyć na długo ze względu na małą wydajność. Zamiast tego może przyjrzeć się... produktom spożywczym. Są zdecydowanie tańsze, więc zaoszczędzisz, a ich skład również może pozytywnie wpływać na kondycję skóry. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek specyfiku, należy zwrócić się po poradę do specjalisty. 

Wydaj nieco ponad złotówkę. Skóra ci za to podziękuje

Produktem spożywczym, który może pomóc przy pielęgnacji i utrzymaniu dobrej kondycji skóry, jest jogurt naturalny. Najtańszy można kupić już za złotówkę. Najważniejszym składnikiem tego produktu bez wątpienia jest kwas mlekowy, który działa dobrze na skórę. Powoduje złuszczanie martwych komórek, dzięki czemu skóra jest promienna i odświeżona. Dodatkowo dobrze nawilża, dzięki czemu zmarszczki przestaną być tak mocno widoczne. W składzie jogurtu znajdują się także proteiny, które wygładzają skórę. 

Domowa maseczka dla skóry dojrzałej. Jogurt naturalny i awokado

Drugim składnikiem, który zadziała dobrze na skórę, jest awokado. Mimo że jego cena jest większa niż jogurtu, to jednak warto je zakupić. Zawiera wiele witamin, w tym A i E, które nawilżają i wpływają na mniejsze starzenie się skóry. Wystarczy rozgnieść 1/4 awokado i wymieszać z jogurtem, a później nałożyć na oczyszczoną twarz. Pozostaw ją na 10-15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą

Więcej o: