Ten produkt z drogerii za 10 złotych potrafi zdziałać cuda. Wetrzyj trochę w kran a będzie lśnił

Domowe sposoby jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy zawiodły w walce z osadem z mydła? Jeszcze nie wszystko stracone. Istnieje sposób, który przywróci kranom i umywalką dawny blask. Wszystko, czego będziemy potrzebować to słoiczek z wazeliną. Odrobina wystarczy, żeby po zaciekach nie było śladu.

Wazelina kosmetyczna czy inaczej zwana białą ma bardzo wszechstronną listę zastosowań. Głównie jest wykorzystywana w pielęgnacji jak na przykład nawilżenie przesuszonej skóry, odżywienie popękanych ust czy wzmocnienie brwi i rzęs. Możemy z niej również korzystać w celu nabłyszczenia starych mebli czy butów skórzanych. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, że nigdy nie wysycha, ani nigdy się całkowicie nie wchłania.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak ją wykorzystać? Wazelina kontra zacieki z mydła

W jaki sposób można wykorzystać wazelinę, która kosztuje zaledwie kilka złotych, do impregnacji armatury? To bardzo proste zadanie, na które nie będzie trzeba poświęcić dużej ilości czasu, a przyspieszy ono sprzątanie mieszkania. Na początek musimy usunąć nagromadzony brud, zacieki oraz stary osad  z mydła. Nie musimy się ograniczać do samego kranu, dotyczy to też wnętrza zlewu. Całość wycieramy do sucha, na powierzchni nie może zostać nawet kropelka wody. Bierzemy kawałek ręcznika papierowego, za pomocą którego nabieramy odrobinę produktu. Rozprowadzamy i wcieramy wazelinę w całą armaturę, pamiętając o tym, by nie pominąć żadnego fragmentu.

Wazelina na kuchenkę gazową. Ten produkt w czyszczeniu kuchni

Codzienne użytkowanie z kuchenki gazowej sprawia, że brudzi się ona bardzo szybko. Zaschnięte resztki zup, sosów czy innych przygotowywanych potraw sprawiają, że wygląda ona bardzo nieestetycznie. Często jest tak, że zanieczyszczenia, które przywierają do jej powłoki, są niezwykle trudne do usunięcia. Jednak to nic strasznego dla wazeliny. Choć nie pomoże ona w doczyszczeniu zabrudzonej powierzchni, świetnie nada się do jej impregnacji, po wcześniejszym wyczyszczeniu. Wystarczy przy pomocy miękkiej ściereczki nałożyć niewielką warstwę wazeliny, a następnie dokładnie ją wetrzeć. Dzięki temu zabiegowi, przy kolejnym gotowaniu zanieczyszczenia oraz resztki jedzenia, nie przykleją się tak łatwo do urządzenia. Dzięki temu czyszczenie kuchenki gazowej będzie nie tylko prostsze, ale też szybsze.

Więcej o: