Masz niebieskie oczy? Te stylizacje są dla ciebie. W tych kolorach będziesz wyglądać niesamowicie

Kolor oczu jest atutem dla wielu osób. Dlatego warto wiedzieć, jak podkreślić tęczówki. Kolor ubrań może w tym pomóc. Te stylizacje sprawią, że twoje niebieskie oczy będą przykuwały uwagę. Sprawdź, co warto nosić, aby kolor oczu był szczególnie widoczny.

Wiedza dotycząca kolorów jest ciekawa. Warto wiedzieć, jakie barwy ubrań pomogą uwydatnić kolor oczu. Dzięki temu można pobawić się doborem stylizacji, aby uwaga osób była skierowana głównie na tęczówki. Inne ubrania będą podkreślały niebieskie, zielone, czy piwne oczy. Wypróbuj tę paletę barw, a z pewnością zaskoczysz się efektami. Sprawdź, jakie ubrania pomogą ci podkreślić niebieskie oczy. Na pewno masz je w swojej szafie. 

Zobacz wideo Po kim geny odziedziczyła córka Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiela-Bułecki? Ma niebieskie oczy i blond włosy...

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile osób ma niebieskie oczy? Jest ich stosunkowo mało

Kolor oczu to jedna z cech, którą dziedziczy się po rodzicach. Najwięcej osób na świecie ma brązowy kolor oczu, a najmniej — zielony. W przypadku niebieskich oczu szacuje się, że ma je około 8-10% ludzi. Co ciekawe ta barwa tęczówki kiedyś nie istniała. Skąd zatem pochodzi? Możliwe, że powstała w wyniku mutacji genetycznej. 

Zdaniem naukowców z uniwersytetu w Kopenhadze, wiele wskazuje na to, że osoby z niebieskimi oczami mają jednego, wspólnego przodka. Wcześniej bowiem wszyscy ludzie mieli brązowe oczy.

- taką informację można znaleźć na stronie Optegra.com

Jaki kolor ubrań dla osób z niebieskimi oczami? Istnieje sporo możliwości 

Najpopularniejszą stylizacją dla osób z niebieskimi oczami, która podkreśli kolor ich tęczówki, będzie jeans. Ubrania z tego materiału z pewnością można znaleźć prawie w każdej szafie. Spodnie w tym kolorze są najbardziej popularne. Warto także spojrzeć na jeansowe koszule lub kurtki, które dodatkowo wzmocnią efekt. Kolejną barwą, która dobrze łączy się z niebieskimi oczami, jest szary. Ten delikatny kolor sprawi, że twoje tęczówki wybiją się na pierwszy plan. W przypadku szarych stylizacji warto pomyśleć o kolorowych dodatkach np. w odcieniach turkusu. 

Nie tylko jeans i szarość. Co jeszcze dla osób z niebieskimi tęczówkami? 

Co ciekawe jaskrawe kolory również dobrze prezentują się z niebieskimi oczami. Kolorem, który najbardziej podkreśli tę barwę oczu, będzie pomarańczowy. Najlepiej wybierać górne części ubioru w tej barwie. Aby jeszcze bardziej uwydatnić kolor, kobiety mogą dodatkowo wybrać pomarańczowy makijaż, a panowie drobne dodatki, np. krawat. 

Więcej o: