Louis de Funes zmarł 40 lat temu. Kiedy bawił ludzi na scenie, skrywał bolesny sekret

Nie ma wątpliwości, że Louis de Funes zapisała się na kartkach historii francuskiej kinematografii. Mimo że starał się dostać do świata filmu, jego sukces aktorski przyszedł późno. Życie słynnego aktora nie było usłane różami. Na dodatek skrywał pewien sekret, o którym niewiele osób wie.

Od jego śmierci minęło 40 lat, a jednak nadal filmy z nim w roli głównej są nadal popularne. Aktor lat 60. miał ciekawe i nieco tajemnicze życie prywatne, które łączyło się z zawodowym. Już w szkole wykazywał zdolności aktorskie, które upatrywano w przedrzeźnianiu nauczycieli. Historia Louisa de Funesa jest pełna zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń. Sprawdź, jak wyglądało życie i twórczość słynnego francuskiego aktora, który podbił serca wielu widzów w roli Żandarma z Saint-Tropez. 

Zobacz wideo "Fenomen" - pierwszy kinowy film dokumentalny o Owsiaku i historii WOŚP. "Orkiestra raz na zawsze zmieniła Polskę" [fragment]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Awanturnik z wyboru. Młode lata Louisa de Funesa

Szkoła dla aktora była jak pierwszy plan filmowy. Już tam wykazywał zdolności aktorskie, które przejawiały się w nieprzyjemny dla dorosłych sposób. Młody Louis przedrzeźniał nauczycieli. Jednak zaoferowano mu rolę w teatrze miejskim, kiedy miał 12 lat. Co ciekawe, był to zwiastun jego dalszej kariery aktorskiej, ponieważ jako nastolatek wcielił się w postać żandarma. Jego dalsza edukacja odbywała się w szkole zawodowej, jednak nie trwała długo, ponieważ jego awanturnicza natura doprowadziła do wydalenia Louisa z murów placówki. Następnie trafił do szkoły artystycznej, gdzie wybrał sekcję kinową. Na swoją kinową premierę musiał jednak długo czekać. 

Życie zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce? Kariera aktorska Louisa de Funesa

Aktor zapewnił sobie rozgłos dzięki kapitalnej roli słynnego żandarma z Saint-Tropez. Dzięki temu wystąpieniu mężczyzna stał się niezwykle popularnym komikiem. Louis de Funes grał też w takich filmach jak: "Skrzydełko czy nóżka", "Mania wielkości" czy "Wielka włóczęga". Aktor bez wątpienia był wybitnym aktorem. Jednak jego życie prywatne do wybitnych nie należało. Borykał się z problemami zdrowotnymi. 

 

Sekret Louisa de Funesa. Życie rodzinne nie należało do najlepszych

Mężczyzna wcześnie się ożenił ze słynną tenisistką. Miał zaledwie 22 lata. Jednak sielankowe życie nowożeńców nie trwało długo. Aktor na warsztatach teatralnych poznał pewną kobietę — Jeannę, z którą wdał się w romans. Porzucił swoją pierwszą żonę i syna, aby poślubić Jeannę. Nigdy nie odnowił kontaktów z pierworodnym. Louis de Funes zmarł w 1983 r., w wyniku trzeciego zawału serca.

Więcej o: